Németh hibátlan

MTI MTIMTI MTI
2003.05.25. 21:20
Németh Kornél a magyar motokrosszbajnokság második futamát is megnyerte, így az idén továbbra is százszázalékos a 250 köbcentiméteres kategóriában.
Motokrossz ob, 2. futam, Kóka
250 kcm: 1. Németh Kornél (Neptun SE, KTM) 50 pont, 2. Grillmayer (Valvoline SE, Kawasaki) 35, 3. Darók (T-Yamaha Team, Yamaha) 35, 4. Rauscher (Real Motor, Suzuki) 30, 5. Krichphalushij (T-Yamaha Team, Yamaha) 30

Köztársaság Kupa
125 kcm: 1. Soóky Zsolt (Integral SE, KTM) 50 pont, 2. Kamrás (Real Motor, Honda) 40, 3. Hujber (Center MSC, KTM) 32, 4. Tóth (Motor Revü SE, Suzuki) 30, 5. Bencsik (Center MSC, Honda) 28

A vasárnapi első rajt előtti ceremónia alatt felmelegedett Németh KTM-jének a hűtővize, így az első körökben nagyon meg kellett küzdenie Darók Adriánnal. A harmadik körben aztán Németh átvette a vezetést, és esélyeshez méltó, biztos győzelmet aratott hősiesen küzdő vetélytársa előtt. Grillmayer Gábor, aki ugyancsak esélyes volt a dobogós helyezésre, az első versenyen egy tócsába csúszott (a nagy por miatt a kókai rendezők locsolták a pályát), de a kawasakis a második futamban vigasztalódott egy második hellyel. A győzelmet ezúttal is Németh szerezte meg, aki körönként két másodperccel volt gyorsabb társainál.
A 125 köbcentiméteres Köztársaság Kupa-futamot Soóky Zsolt és Kamrás Károly heves csatája jellemezte, a már csak kedvtelésből motorozó Kamrás igencsak megizzasztotta a motokrossz Eb-futamokra készülő Soókyt.