Libertadores-kupa - Továbbment a Boca Juniors

G. P.G. P.
2003.04.04. 22:25
Libertadores-kupa
Alapszakasz. 7. csoport, 5. forduló: Boca Juniors (argentin)–Colo Colo (chilei) 2–2 (Delgado 1., 15., ill. Espina 41. – 11-esbôl, Quinteros 51.), Barcelona (ecuadori)–Independiente Medellín (kolumbiai) 2–4 (Brizuela 22., Fleitas 46., ill. Montoya 19., Molina 35., 85., Moreno 71.). Az állás: 1. Boca Juniors 10 pont, 2. Independiente Medellín 9, 3. Colo Colo 5, 4. Barcelona 4
8. csoport, 5. forduló: The Strongest (bolíviai)–Cruz Azul (mexikói) 2–1 (Gigena 34., Coelho 87. – 11-esbôl, ill. Zepeda 57.). Az állás: 1. Corinthians (brazil) 12 pont, 2. Fénix (uruguayi) 6 (10–10), 3. Cruz Azul 6 (8–11), 4. The Strongest 6 (6–10)
A 2000-ben és 2001-ben végső győztes Boca Juniors az első argentin csapat, amelyik az idén bejutott a Libertadores-kupa legjobb 16 klubja közé. A Colo Colo ellen vívott meccs első negyedórájának végén úgy tűnt, "mészárlást” láthat a Bombonera közönsége, hiszen Marcelo Delgado két találatával már 2–0-ra vezettek a hazaiak. A chileiek viszont nem rogytak meg, ellenkezőleg, a szünet előtt és után lőtt góllal egyenlítettek (az elsőt megelőzően Ivan Zamorano harcolta ki a tizenegyest). Sőt, ha Leonardo Ramost nem állították volna ki a 75. percben, akár győzhettek volna, ám így meg kellett elégedniük a matematikai kvalifikációs sanszot még mindig kínáló egy ponttal.
Néhány órával később azonban kiderült, a matek nem elegendő, a 7. csoport másik meccsén ugyanis az Independiente Medellín győzni tudott az ecuadori Barcelona otthonában, és ezzel csatlakozott a Bocához.
A 8. számú kvartettben még nem tartanak itt, csak a Corinthians érezheti páholyban magát. Hátrébb összesűrűsödött a mezőny, mivel a The Strongest nagy meglepetésre, fél órán át tíz emberrel játszva, legyűrte a Cruz Azult.