Extraliga, nők, az 5–8. helyért, első mérkőzések

Phoenix Mecano-Kecskeméti RC–Szegedi DRE 3:2

(20, –18, 22, –25, 13)
Kecskemét, 100 néző. V: Donkó, László
KECSKEMÉT: Ékes 20, KOVÁCS A. 9, DUNSZT 3, Martinovics 8, Szabó J. 19, Czakó 18. Cs: Czéh (liberó), Forgó. Edző: Farkas Mihály
SZEGED: Kiss E. 3, Kovács T. 20, VAKULYA 24, DOBOS 3, Grózer 17, Bakos 18. Cs: Selmeczi (liberó). Edző: Nusser Elemér
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:1, 8:4, 9:9, 11:13, 17:18, 22:19. 2. játszma: 0:3, 3:8, 7:12, 10:17, 16:22. 3. játszma: 3:2, 8:7, 13:10, 17:17, 20:19, 23:21. 4. játszma: 0:4, 3:8, 10:10, 16:15, 20:18, 22:20. 5. játszma: 3:2, 4:6, 5:8, 9:9, 12:11, 13:12
A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0, a Kecskemét javára

Már az első pillanatokban látszott, hogy nem feltartott kézzel érkezett a Szeged Kecskemétre. Nagy küzdelem tanúja lehetett a közönség, bár a hazai szurkolók álmukban sem gondolták volna, hogy ötszettes meccs elé néznek. Mindkét oldalon kiemelkedő produkciót nyújtottak a feladók (Dunszt, illetve Dobos), és összességében a szerencsésebb csapat győzött.

Mestermérleg
Farkas Mihály:
– Nagyon mély gödörbe kerültünk azzal, hogy nem jutottunk a legjobb négy közé, és sajnos még mindig ott is vagyunk. Örülök, hogy túl vagyunk ezen a meccsen.
Nusser Elemér: – Jó mérkőzés volt, a lányok megtettek mindent, de a végén a Kecskemétnek pattant jobban a labda. Szegeden megpróbálunk egyenlíteni.

V-fon-Jászberény–Miskolci VSC-Cronus 3:1
(14, 19, –18, 19)
Jászberény, 250 néző. V: Bodrogi, Csizmarik
JÁSZBERÉNY: BÓTA 18, Vargáné 5, Fésüs 11, ADORJÁN 17, KISS B. 13, Héjjas 1. Cs: Selmeczi (liberó), Nagy 4. Edző: Deme Gábor
MISKOLC: ADRIJANENKO 1, KATONA 15, Sike 9, ODJANENKO 14, Országh 8, Kovács 6. Cs: Németh A. (liberó), Szajkó 1, Szűcs. Edző: Forman József
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:3, 8:3, 15:7, 20:11. 2. játszma: 7:1, 14:8, 17:12, 22:16. 3. játszma: 1:8, 4:14, 8:21, 13:23. 4. játszma: 3:4, 14:7, 17:10, 22:16
A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0, a Jászberény javára

Másfél játszmán keresztül csak egy csapat volt a pályán: a játék minden elemében jobb hazaiak maximálisan kihasználták az ólomlábakon mozgó miskolciak mezőnyhibáit. A második szett hajrájára aztán mintha belemelegedtek volna Odjanenkóék, akik előbb szorosabbá tették az állást, majd a térfélcserét követően valósággal kiütötték vendéglátóikat. A negyedik felvonásban aztán érvényesült a papírforma, a magukra talált házigazdák biztosan diadalmaskodtak.

Deme Gábor:
– A meccs ugyanolyan hullámzó volt, mint a bajnoki szereplésünk, de összességében hoztuk az elmúlt hetek formáját.
Forman József: – Hetek óta erőn felül teljesít a csapat, így időre volt szükség, míg felszívtuk magunkat. Attól kezdve lett izgalmas a találkozó, hiszen a Jászberény ott folytatta, ahol a kupában abbahagyta.