Motokrossz - Kamrás 1994 után nyert

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2003.03.30. 20:48
A 125 köbcentis ob 2. futama, Bugyi

1. verseny: 1. Kamrás Károly (Reál Motor, Honda), 2. Krichphalushij (T Yamaha Team, Yamaha), 3. Bórka (Motocomplet, KTM). 2. verseny: 1. Bórka János, 2. Krichphalushij, 3. Soóky (Integrál SE, KTM)

Köztársaság-kupa, open kategória, 2. futam, Bugyi

1. verseny: 1. Grillmayer Gábor (Valvoline, Kawasaki), 2. Jeszenszky (Sümeg, Honda), 3. Kerner (Neptun, Kawasaki). 2. verseny: 1. Grillmayer Gábor, 2. Kerner, 3. Darók (T Yamaha Team, Yamaha)

Hol van már a március 16-i gyáli idénynyitó?! A 125-ös ob és a Köztársaság-kupa open géposztályának 2. futamán teljesen átrendeződtek az erőviszonyok. Nyolcadliterben a 33 éves Kamrás Károly és a 17 éves Bórka János volt a főszereplő, az openben pedig a sérült Németh Kornél távollétében Grillmayer Gábor bizonyította be, hogy jelenleg ő a második számú magyar menő.
A 125-ös viadal a két hét múlva rendezendő piliscsévi junior Eb-futam főpróbája volt. A fiatalok, Czúni László, Déczi Balázs és Bórka közül azonban csak az utóbbinak ment a motorozás Bugyi pályáján. Bórka pályafutása első 125-ös győzelmét is megszerezte, előbb azonban, az első verseny során meg kellett hajolnia az élő legenda, Kamrás Károly és az ukrán vendégmunkás, Krichphalushij Andrej előtt. Kamrást sokan nagyon merésznek tartották, amiért a tavalyi openbeli sikerei után az idén leköltözött a 125-be. Ám a korábbi Eb- és vb-menőnknek igaza lett, ugyanis vasárnap 1994 után újra 125-ös versenyt nyert!
A Köztársaság-kupa open géposztályában Grillmayer Gábornak nem volt ellenfele: mindkét viadalon fölényes rajt–cél győzelmet aratott.