A Rangers revánsa

G. P.G. P.
2003.03.16. 22:36
A Rangers visszavágott a Celticnek a néhány nappal korábbi, bajnokságbeli vereségért, és 21-es győzelemmel elhódította a Ligakupát  története során 23. alkalommal. A Celtic-szurkolók alighanem szívesen felcserélnék a két meccset, elvégre a ligában még van idő javítani, az idei első trófea viszont elúszott.
Martin O'Neill ellenállt a kísértésnek, hogy esetleg pihentesse pár futballistáját a csütörtöki, liverpooli UEFA-kupa-negyeddöntőre, s kezdetben jól is működött a zöld-fehér gépezet. Igen ám, de a Celtic-fölénnyel nem törődve a Rangers szerzett vezetést, sőt egyszer Joos Valgaerennek már a gól előtt is a vonalról kellett tisztáznia. A 23. percben ugyanakkor épp ő volt az, aki kritikus helyzetben elcsúszott, lehetővé téve Claudio Caniggiának, hogy közelről a hálóba továbbítsa a labdát. Peter Lövenkrands növelte az előnyt, Henrik Larsson szépített, s végül maradt a 2–1. Példátlan balszerencse üldözte egyébként a "katolikusokat”, nem adták meg egy góljukat, kihagytak egy tizenegyest, továbbá egy kiállítást is le kellett nyelniük.Ligakupa-döntő
Rangers–Celtic 2–1 (2–0)