Libertadores-kupa - Pontot érő Penarol-hajrá

Gy. B.Gy. B.
2003.02.19. 21:30
Libertadores-kupa

Alapszakasz. 5. csoport, 2. forduló: Penarol (uruguayi)–Gremio (barzil) 2–2 (Pacheco 86., Cedres 89., ill. Anderson Lima 60., Douglas 77.)
Az állás: 1. Gremio 4 pont, 2. UNAM (mexikói) 3, 3. Penarol 1 (1 mérk.), 4. Bolívar (bolíviai) 0 (1)
6. csoport, 1. forduló: Racing (argentin)–Universitário (perui) 1–1 (Artigas 4., ill. Pumar 8. – öngól)
8. csoport, 2. forduló: Cruz Azul (mexikói)–The Strongest (bolíviai) 3–2 (Abreu 15., 79., Baldi 74., ill. Cabrera 40., Ribera 90.)
Az állás: 1. Corinthians 3 pont (1–0, 1 mérk.), 2. Cruz Azul 3 (3–3), 3. The Strongest 0 (1)
A Fénix (uruguayi) még nem játszott.

A Libertadores-kupa keddi játéknapján a legnagyobb érdeklődéssel várt párharc az ötszörös győztes Penarol és a Brazíliának eddig két elsőséget szerző Gremio közti ütközet volt, amely beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Kiegyenlített első félidőt követően a vendégek szereztek vezetést a 60. percben Anderson Lima révén, a középpályás távolról óriási gólt rúgott a Centenário-stadion népének legnagyobb bánatára Elduayen kapujába. A hátrányba kerülő Penarol azonnal átvette az irányítást, és a 72. percben nagyon közel került az egyenlítéshez, ám a Canobbio buktatásáért megítélt tizenegyest Bengoechea Danrlei kapusba lőtte. Öt perccel később újabb pofont kaptak az uruguayiak, amikor Douglas vágta a hálóba a Basílio lövése után a kapusról kipattanó labdát. Úgy tűnt, minden eldőlt, ám a fekete-sárgák nem adták fel, és előbb Pacheco löketével szépítettek, majd az utolsó előtti percben, egy szögletet követően Cedres egyenlített.
A 6. csoportban is megkezdődtek a küzdelmek: az argentin Racing némi meglepetésre hazai pályán nem tudta két vállra fektetni a perui Universitáriót, míg a nyolcas számú kvartettben a Cruz Azul a mezőny egyik leggyengébb tagját, az egyébként a "Legerősebb” névre keresztelt The Strongestet verte meg.