Libertadores-kupa - Remekül debütált az újonc

G. P.G. P.
2003.02.14. 21:41
Libertadores-kupa

Alapszakasz, 1. forduló. 2. csoport: Sporting Cristal (perui)–Paysandu (brazil) 0–2 (Robson 48., Sandro Júnior 52.)
4. csoport: Cobreloa (chilei)–Gimnasia La Plata (argentin) 0–0

Tovább folytatódott a brazil armada diadalmenete az alapszakaszban. A Gremio, a Corinthians és a Santos után a Paysandu is nyert, ráadásul Pelé egykori klubjához hasonlóan idegenben. Az áldozat a perui bajnok Sporting Cristal volt, ami azért is meglepő, mert bár a Paysandu a Brazil Kupa legutóbbi kiírásában első lett, a 2002-es országos bajnokság 21. helyén végezve kis híján kiesett az első osztályból.
Pará állam egyik legsikeresebb csapata egyébként korábban sohasem indult még a Libertadores-kupában, ennek ellenére nem kezdte megilletődötten a mérkőzést. A peruiak ugyan mezőnyfölényben voltak, ám a vendégek minduntalan veszélyes kontrákkal operáltak, melyek közül a 48. percben egyet értékesítettek is: José Robson védhetetlen fejest küldött Erik Delgado kapus hálójába. A megzavarodott hazai védelem négy perc múlva ismét csődöt mondott, ezúttal a középpályás Sandro Junior tört előre a jobb oldalon, és távolról óriási gólt lőtt.
Akadt egy brazil a stadionban, aki nem örült az eredménynek, mégpedig Julinho, a Sporting Cristal idegenlégiósa. "Nagyon megnehezítettük a dolgunkat azzal, hogy a második félidő elején rögtön gólt kaptunk. Attól fogva képtelenek voltunk felállni a padlóról” – nyilatkozta a lefújást követően.
A másik hétközi találkozón a chilei Cobreloa és az argentin Gimnasia La Plata gól nélküli döntetlent játszott egymással.