Asztalitenisz - Bátorfi Csilla Langweidje lesz a Postás ellenfele

SEBASTIAN TAMÁSSEBASTIAN TAMÁS
2003.02.08. 21:24
ETTU-kupa, nôk, elôdöntô, visszavágó
Müllermilch Langweid (német)–DOV Klaver Lelie (holland) 3:2
Steff–Hooman 3:0, Bátorfi–Csiao Li 0:3, Yunli-Schreiner–Timina 3:0, Steff–Csiao Li 1:3, Bátorfi–Hooman 3:0
Miután a Postás-Matáv női csapata játék nélkül besétált az ETTU-kupa döntőjébe, a Bátorfi Csilla által irányított német Langweid is bejutott a fináléba, igaz, összehasonlíthatatlanul nagyobb csatában. Csilla előbb kikapott a kínai Csiao Litől (az elődöntő első mérkőzésén sem tudta őt legyőzni), a mindent eldöntő ötödik összecsapáson azonban (akárcsak az első mérkőzésen) ismét Bátorfi szerezte meg csapata harmadik győzelmét, a holland Hooman legyőzésével. Igaz, ha utánaszámolunk, kiderül, hogy 2:2-es állásnál Csilla akár 3:0-ra is elveszíthette volna az utolsó meccset, akkor is továbbjut a Langweid, jobb szettarányának köszönhetően (Hollandiában 3:2-re nyertek a németek), ám sokkal elegánsabb így, két győzelemmel továbblépni.
A Langweid erejét bizonyítja, hogy zsinórban ötödik évben jut európai kupadöntőbe. 1995-ben, 1996-ban
és 1999-ben megnyerte az ETTU-kupát, 2000-től kezdődően három éven át BEK-döntős volt. Csekély megnyugvás a Postás számára, hogy mindháromszor elbukta a finálét (ebből kétszer a Statisztikával szemben).
A döntő első mérkőzését március 9-én játsszák Langweidban, míg a viszszavágón 14-én, Gödöllőn léphetnek asztalhoz a játékosok. Nem mindennapi ütközet lesz!