Beköszöntőben a Rivi-éra

CS. G.CS. G.
2003.02.05. 21:21
Az egyre félelmetesebb formába lendülő Monaco kedd estére hárompontos előnyt szerzett a partmenti riválisokkal szemben. Hogy a nizzai és a marseille-i együttes beéri-e a nagyhercegség gárdáját, az csak lapzártánk után derült ki  szerda este játszották le bajnokijaikat , az azonban bizonyos, hogy a monte-carlói meccset követően egyre inkább úgy fest, az aranyérem sorsa az idén a Riviérán dől el.
Francia bajnokság

A 26. forduló nyitó mérkôzésén: Monaco–Lyon 2–0 (Prso 31., Nonda 65.). Az élcsoport: 1. Monaco 45 pont (26 mérk.), 2. Nice 42 (29–18, 25), 3. Olympique Marseille 42 (26–23, 25), 4. Lyon 41, 5. Auxerre 40 (24), 6. Bordeaux 39 (24)

A Monaco ugyanis a három délit üldöző, igencsak jelentős vetélytárstól "szabadult meg” kedden, miután simán legyőzte a negyedik helyezett Lyont. A bajnoki címvédőnek nem sok esélye volt Didier Deschamps tíz forduló óta veretlen alakulatával szemben – minthogy szinte helyzetbe sem kerültek a vendégek. Nem csoda, ebben a tíz körben mindössze négyszer sikerült a vetélytársaknak bevenniük a monacóiak hálóját.
Harminc perc után szereztek vezetést a hazaiak, ekkor horvát csatáruk, Prso használta ki a lyoniak brazil bekkjének, Edmílsonnak a hibáját, s egy közeli, hosszú sarokba helyezett lövéssel juttatta előnyhöz a Monacót. A látogatók baját csak tetézte, hogy a második játékrész elején megsérült a kapusuk – így a 65. percben Nonda a Coupet helyére beálló Puydebois-t késztette megadásra. Nem mintha utóbbi sokat tehetett volna, elvégre a csatár remekül sprintelte le védőjét, Chanelet-t, s vágta be közelről a labdát Marquez rendkívül pontos beívelését követően. Nondának egyébként ez volt a tizenharmadik gólja az idényben, s ezzel a mesterlövészek listáján beérte a bordeaux-iak ászát, Pauletát.