2003.01.26. 22:27
Dunaferr SE–HDD ZN Olimpija (szlovén) 1–2
(0–1, 1–0, 0–1)

Dunaújváros, 500 néző. V: Incze, Kincses, Stadler
DUNAFERR: Halmosi – Tokaji, Horváth, Peterdi 1, Balaz (1), Ladányi (1), Vargyas, Gebei, Kaszala, Borbás, Sándor, Szélig, Vas M., Borsos, Erdősi, Orsó, Holló. Edző: Dusan Kapusta
OLIMPIJA: KRISTAN – Dervaric, Zajc, KONTREC 1, Rahmatullin, Avgustincic, Golicic, Rozic 1, ZAGAR (1), Lajevec, Groznik, Perglav (1), Music, Muric, Emersic, Zupan. Edző: Chris Imes
Kiállítások: 6+10 perc fegyelmi (Vargyas), ill. 8 perc +10 perc fegyelmi (Rozic)

Halmosi és Borbás hiába keresgél, a korong sajnos már a kapuban van
Vajon számolgatnak, választanak-e maguknak elődöntős ellenfelet a csapatok, vagy csak egyszerűen egymásnak esnek? Ez volt a nagy kérdés az Interliga alapszakaszának utolsó mérkőzése előtt. A Dunaferr–Olimpija találkozóra úgy jöttek ki a jégre a csapatok, hogy tudták, az első két hely már elkelt (1. Alba Volán, 2. Jesenice), azaz a harmadik helyért zajlik a küzdelem. Az Acélbikáknak hárompontos lemaradásuk volt a szlovénok mögött, így győzelem kellett az előkelőbb pozícióhoz.
A hazaiak az első két percben három helyzettel rögtön jelezték, hogy kombinálgatás helyett beleadnak apait, anyait. Beszorultak a szlovénok, de aztán hirtelen alábbhagyott a lendület. Vargyas leütötte Zagart, de a szlovénok elpackázták az emberelőnyt. Alig néhány percre rá azonban a vasgyárosok überelték a vendégek gyengeségét: kettős fórt hagytak kárbaveszni. Nem is késett a büntetés. A 18. percben a dunaújvárosi védők saját kapujuk előtt passzoltak végzetesen könnyelműen: előbb még Halmosi védett, utóbb, a duplázást viszont már Rozic közelről bekotorta. Halmosi nem dicsérte agyon társait, valószínűleg az öltözőben Kapusta mester sem társult hozzá.