Portugália: Mourinho szerencsés

Gy. B.Gy. B.
2003.01.20. 21:50
A Porto sorozatban a tizedik bajnoki győzelmét szerezte meg, miután a számára tradicionálisan "nehéz pályának számító Restelo-stadionban két vállra fektette a Belenensest.
Az északiak a "hagyományoknak megfelelően” kezdtek – Verona bő negyedóra után a hazaiakat juttatta előnyhöz –, ám a második félidőben csapatkapitányuk, Jorge Costa vezetésével (a válogatott védő tőle szokatlan módon kétszer is eredményes tudott lenni) kiharcolták a győzelmet. A listavezetőnél így sem voltak teljesen elégedettek, mivel a játékvezető nem adott meg egy egyértelmű tizenegyest Deco buktatásáért, tévesen állította meg lesen a kapura törő Capuchót, majd Postigát, végül pedig szemet hunyt Verona Jorge Costára mért pofonjai felett. "Túl sok volt a bírói tévedés, de szerencsésnek mondhatom magam, mert a csapatom így is nyerni tudott” – mondta minderre a Portót gardírozó José Mourinho.
SuperLiga
18. forduló, vasárnap esti mérkôzés: Belenenses–Porto 1–3 (Verona 16., ill. Jorge Costa 48., 52., Alenyicsev 89.). A Gil Vicente–Nacional mérkôzés lapzártánk után ért véget.
Az élcsoport: 1. Porto 48 pont, 2. Benfica 37, 3. Guimaraes 31 (34–24), 4. Sporting 31 (27–22, 17 mérk.)