NHL - Néha négy vagy öt gól sem elég

I. SZ.I. SZ.
2003.01.14. 20:30
A jégkorongban négy vagy öt szerzett góllal általában simán meg lehet nyerni egy mérkőzést, sőt, a pittsburghiek Bostonban megmutatták, hogy néha még két találat is elég az üdvösséghez. A philadelphiai, chicagói és columbusi csatárok éppen ezért tehetetlenül néztek egymásra és kapusaikra a legutóbbi játéknapon, hiszen hiába kerültek közel a fél tucat gólhoz, vereséggel vonultak le a jégről.
Főleg a Flyers sztárjai értetlenkedtek, hiszen máskor néggyel simán elintézik a liga sereghajtójaként számon tartott Atlantát. A Thrashers azonban kihasználta Robert Esche és Román Cechmánek betlisorozatát, és hetet vágott az Atlanti csoport éllovasának. Elsősorban Dany Heatley remekelt, mesterhármasának első két találatát a 2/5-ös védési mutatóval záró Esche, a harmadik gólját a 13/17-tel végző Cechmánek "nyelte be”. (A játéknap másik mesterhármasát a rangerses Petr Nedved ütötte a torontói Trevor Kiddnek.)Edmontonban az Oilers csatárai hétszer mattolták Marc Denist, akit talán túl sokáig "kínzott” Doug MacLean edző. A szakember a csapat átvétele óta mind a három mérkőzésén győzelemre vezette a Blue Jackets legénységét, és abban bízott, hogy a vezetés korai megszerzése Edmontonban is a siker felé visz. Ám Denis egy ideig szinte csak a hálóban kotorászva találkozott a koronggal – Todd Marchant és Georges Laraque kétszer is betalált –, és mire MacLean észbe kapott, elment a meccs. Tommy Salo még Denisnél is gyengébb volt, az edmontoni kapusnak csak az volt a szerencséje, hogy mindössze 16-szor lőttek a kapujára.Detroitban a Chicago háromszor is egyenlített, de a hosszabbításban a szabályok erre már nem adtak lehetőséget, így "hirtelen halált halt” az illinoisi alakulat. New Jerseyben Michael Rupp a 23. születésnapján két góllal debütált az NHL-ben, és ugyanennyit ütött Marcel Hossa, a Montreal újonca is, aki a legutóbbi négy meccsén ötször volt eredményes. Pályán kívüli hír, hogy John Grahame kapus Bostonból a Tampa Baybe igazolt, hogy az Ottawa után a Buffalo is csődvédelmet kért, és hogy a dallasi Mike Modanót választották az elmúlt hét legjobb játékosává. NHL, alapszakasz, 95. játéknap
Boston Bruins–Pittsburgh Penguins 1–2 (1–1, 0–0, 0–1). Gólszerző: Knuble (12.), ill. Donovan (6.), Hrdina (55.). Kapusok: Shields 18 védés/20 lövés, ill. Caron 31/32
Detroit Red Wings–Chicago Blackhawks 5–4 (0–0, 2–2, 2–2, 1–0) – hosszabbítás után. G: Woolley (27.), Lidström (31., 61.), Maltby (47.), B. Hull (52.), ill. Calder (25., 36. – a második emberelőny), Berjozin (49. – ee.), Housley (57.). K: Cu. Joseph 34/38, ill. Leighton 28/33
Edmonton Oilers–Columbus Blue Jackets 8–5 (2–1, 4–3, 2–1). G: Marchant (17., 21.), Smyth (20. – ee.), Laraque (24., 34.), M. York (32.), Carter (46.), Reasoner (60. – emberhátrány, üres kapu), ill. Nash (2.), Sillinger (22.), Whitney (28. – ee.), Hyvonen (40.), Vyborny (50.). K: T. Salo 11/16, ill. Denis 26/33, 46:57-től Labbe 6/6
Los Angeles Kings–San Jose Sharks 3–2 (0–1, 0–0, 2–1, 1–0) –h. u. G: Schneider (42.), Frolov (50.), Allison (64. – ee.), ill. Ricci (9.), Sturm (50.). K: Potvin 17/19, ill. Kiprusoff 31/34
Montreal Canadiens–Calgary Flames 4–2 (3–0, 0–2, 1–0). G: Bulis (4.), Marc. Hossa (9. – ee., 54.), Audette (13.), ill. Yelle (26. – ee.), Gelinas (40. – ee.). K: Theodore 26/28, ill. Turek 24/28
New Jersey Devils–Florida Panthers 6–2 (1–0, 4–2, 1–0). G: Elias (8.), Rupp (24., 32. – a második ee.), Friesen (34., 35.), Bicek (57. – ee.), ill. Ference (30.), Uljanov (40.). K: Brodeur 10/12, ill. Luongo 35/41
New York Rangers–Toronto Maple Leafs 5–1 (1–0, 2–0, 2–1). G: Kasparaitis (19.), Lindros (29.), Nedved (35., 46., 60. – az első ee.), ill. McCauley (50.). K: Dunham 23/24, ill. Kidd 30/35
Philadelphia Flyers–Atlanta Thrashers 4–7 (2–3, 1–2, 1–2). G: Brashear (9.), K. Primeau (18.), Brendl (36.), Recchi (56.), ill. Vj. Kozlov (7.), Heatley (7., 13., 30. – a harmadik ee.), Odgers (35.), Savard (42.), Bartecko (58.). K: Esche 2/5, 14:27-től Cechmánek 13/17, ill. Dafoe 24/27, 37:05-től Nurminen 24/25
Washington Capitals–New York Islanders 4–3 (3–1, 0–1, 0–1, 1–0) –h. u. G: Goncsar (7.– ee.), Jagr (17., 65. – a második ee.), K. Miller (19.), ill. Timander (5.), Kvasha (27.), Peca (56.). K: Kölzig 32/35, ill. Osgood 26/30

Menetel a Portland

AHL. A Saint John Flames és a Portland Pirates már harmadszor találkozott az AHL jelenlegi alapszakaszában, és harmadszor is a Pirates nyert. A 3–0-s végeredmény nem Szuper Levente, hanem a túloldalon álló Maxime Oullet számára örvendetes, a portlandi hálóőr 49 védéssel ért el shutoutot. Szuper 27 lövésből három gólt kapott a legutóbbi nyolc mérkőzésén veretlen Pirates ellen.