Portugália: Nagyon bánatos Sporting-drukkerek

Gy. B.Gy. B.
2002.12.15. 23:02
SuperLiga
14. forduló: Setúbal–Varzim 2–4 (Rui Miguel 29., Jorginho 38., ill. Paulo Vida 65., 85., 92., Pepa 80.), Académica–Santa Clara 3–2 (Binho 28., Nuno Luis 43., Sandro 78. – öngól, ill. Brandao 89., Ceará 91.), Leiria–Sporting 3–2 (Edson 23., Douala 64., Fernando Aguiar 69., ill. Joao Pinto 29., Contreras 80.), Guimaraes–Moreirense 1–1 (Fangueiro 92., ill. Afonso Martins 79.), Benfica–Belenenses 1–0 (Simao Sabrosa 58.), Marítimo–Gil Vicente 3–1 (Abreu 28., Gaúcho 33., Santos 64., ill. Nuno Amaro 49.), Nacional–Braga 0–0. A Beira Mar–Boavista és a Porto–Pacos Ferreira mérkôzést hétfôn játsszák.
Az élcsoport: 1. Porto 33 pont (13 mérk.), 2. Benfica 32 (15), 3. Guimaraes 26, 4. Varzim 25 (24–18), 5. Sporting 25 (23–20), 6. Belenenses 23 (18–17)
SuperLiga
Hiába tért vissza egyéves kihagyás után a Sportingba Sá Pinto, és hiába tűnt úgy, hogy Bölöni László fiai képesek "megtalálni” az ellenfél, jelen esetben a Leiria kapuját, a zöld-fehérek védelme leginkább egy átjáróházra hasonlított, így a vereség elkerülhetetlen volt. A hazai pályán játszó Leiria voltaképpen az összes nagy lehetőségét gólra váltotta, mégpedig úgy, hogy az első és a harmadik találat állított labdás szituációból (szabadrúgás, illetve szöglet) született. Ezek után Bölöni mester majd' egy órát késett a mérkőzés utáni sajtótájékoztatóról, ahol aztán franciául elmondott egy monológot, majd anélkül, hogy az újságírók kérdezhettek volna tőle bármit is, elhagyta a termet.
"Az volt az érzésem, hogy az első félidőben még volt tartás a csapatban, így sikerült kiküszöbölnünk néhány hibát, és az egyenlítés is összejött. A második félidőre több odafigyelést és szorosabb emberfogást kértem a játékosaimtól, de ezt többeknek nem sikerült teljesíteniük. A második gólt megelőző védekezési hiba pedig végleg padlóra küldte a társulatot” – foglalta össze a gondolatait a sorrendben második vereségét elkönyvelő Sporting edzője. A címvédő szurkolóinak egyébként teljes a bánata, ugyanis az előző fordulóban a Sportingot legyűrő Benfica az exsportingos Simao Sabrosa góljával ezúttal a Belenensest fektette két vállra.