Fehér lesz a december

CS. G.CS. G.
2002.12.05. 21:56
Jupiler League
Elmaradt mérkôzések: FC Bruges– Lokeren 5–0 (N. Ceh 40., 89., Martens 62., Mendoza 79., Bangoura 84. – öngól), Anderlecht–Lommel 2–1 (Vanderhaeghe 61., Kolar 67., ill. Tankary 33.)
Az élcsoport: 1. FC Bruges 37 (14 mérk.), 2. Lokeren 30 (15), 3. Anderlecht 29 (14), …16. Lommel 12 (15)
Az eső még csak áztatta, az FC Bruges viszont le is mosta a Lokeren együttesét a belga bajnokság elhalasztott rangadóján. A rendkívül mély talajon valóságos atomfutballt produkált a hazai csapat, amely a bajnokság végkimenetele szempontjából ügydöntő sikert aratott, lévén a Lokeren a legnagyobb üldözője.
Negyven percig tesztelték egymást a felek az első és a második találkozóján, ekkor Nastja Ceh először köszönt be a vendégeknek, majd a szünet után szép fokozatosan az egyébként is egyre lazább talajba szántotta ellenfelét a listavezető.
Az első óra végén született a második gól, míg a hajrában már ötpercenként zörgött a Lokeren hálója. Különösen az növeli a Bruges ötgólos sikerének értékét, hogy három kulcsembere – Alin Stoica, Szergej Szerebrennyikov és Rune Lange – is hiányzott a táncból. A BL-búcsút egy hazai UEFA-kupa-vereséggel "megfejelő” gárda (VfB Stuttgart, 1–2) vezetőedzője, Trond Sollied nem véletlenül örvendezett: "Az emberek úgy gondolták, fekete decemberünk lesz. Nos, én úgy vélem, hogy fehér. A Stuttgart ellen egyáltalán nem voltunk frissek, mostanra viszont sikerült ismét remek formába lendülnünk, és ezt ezen a rendkívül mély pályán is bizonyítani tudtuk.”
A másik összecsapáson hátrányból tudott fordítani az Anderlecht – még jó, hiszen a kiesés ellen hadakozó Lommellel viaskodott –, a második félidő hatperces fergetegének a jutalma: a csapat immáron a harmadik helyen tanyázik.