NB I/B - Az utolsó utáni perc döntött

A mérkőzésről tudósított: DOROS LÁSZLÓA mérkőzésről tudósított: DOROS LÁSZLÓ
2002.11.02. 21:09
Diósgyőri VTK-Újpest FC-Fót 2-1GÓLSZERZÔMontvai a 10. percben Vén labdáját elvitte a kapus mellett, és nyolc méterről laposan a hálóba helyezett (1–0). Cseri a 49. percben Hajdú szöglete után közelről a jobb alsó sarokba továbbította a labdát (1–1). Balás a 91. percben két lépésről a bal alsó sarokba pofozta a labdát (2–1)SÁRGA LAPConstantin (felvágta Cserit) a 30., Vanczák (felvágta Montvait) a 81., Sándor Gy. (felrúgta Montvait) a 88., Vitelki (felvágta Kapcsost) a 90., Kapcsos (időhúzásért) a 91. percbenSZÖGLETARÁNY: 8:6 (2:5)Vitelki Zoltán az elmúlt héten a Celldömölk ellen játszotta 200. mérkőzését Diósgyőr-mezben, a játékost a találkozó előtt köszöntötték és egy karórával ajándékozták meg. A küzdőrúgást a középpályás fia, Vitelki Balázs végezte el. A dísztribünön feltűnt Csank János is. A siófokiak szakvezetője "leskelődni” jött Miskolcra, ugyanis a Balaton-partiak kedden Magyar Kupa-mérkőzésen lépnek pályára Diósgyőrött. Az ünnepi hangulat elmúltával a DVTK a jól bevált hazai receptet alkalmazta: azonnal nekirontott ellenfelének, kapujához préselte a fóti gárdát, és a gólra sem kellett sokáig várni, már a tizedik percben volt oka örömre a szurkolóknak, Montvai Tibor volt eredményes. A piros-fehérek kézben tartották a mérkőzést, maximálisan érvényesítették akaratukat. A vendégcsapat félóra után rendezte sorait, ekkor egy esetben Nagy Zoltánnak kellett igazolnia jó formáját. A folytatásban helyreállt a rend, a diósgyőriek "egykapuztak”, a fóti fiatalok pedig jobbára csak védekeztek, vagyis ahogy mondani szokás, felbillent a pálya. A szünet után a diósgyőri védelem hozta "szokásos formáját”, és a rövidzárlatot Cseri Gergely azonnal góllal büntette. A DVTK egy időre elveszítette a fonalat, ám utána magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, és beszorította vetélytársát. Többször kinyílt a hazaiak védelme, és Csopaki István gyors megugrásaival rendre zavart keltett. Az idő múlásával idegessé vált a hazai együttes, ám a kapu előtt kihagyta lehetőségeit. A piros-fehérek töretlen küzdőszellemét dicséri, hogy az utolsó pillanatig harcoltak, nem nyugodtak bele a döntetlenbe, és erőfeszítéseiket a hosszabbítás pillanataiban siker koronázta, a csereként beállt Balás Gergely volt eredményes.MESTERMÉRLEG

Pajkos János: – Az első félidőben jól játszottunk, több lehetőséget teremtettünk. A bekapott gól megzavarta csapatomat, a folytatásban pedig lassan építkeztünk. A győzelmet akarásunknak köszönhetjük.
Sarlós András: – Gratulálok a DVTK-nak, de örülök annak, hogy alaposan megnehezítettük a hazaiak dolgát.