Döntetlen a megyei derbin

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2002.09.08. 21:10
nyírség-spartacus-demecseri fc 2-2GÓLSZERZÔKovács I. a 20. percben 20 méterről jobbal a kapu bal oldalába lőtt (0–1). Győri a 37. percben 17 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt (1–1). Szarvas az 58. percben öt méterről jobbal perdített kapura, a labda a bal oldali kapufáról gurult az ellenkező sarokba (1–2). Győri a 75. percben magasra ugorva hét méterről a kapu bal oldalába fejelt (2–2)SÁRGA LAPNagy II S. (Turócziba szállt bele) a 33., Rubint (Gombkötő felvágásáért) az 56., Bábik (a megiramodó Gombkötőt lökte fel) az 57., Varga S. (kakaskodásért) a 69., Gombkötő S. (kezezésért) a 72., Szarvas (sípszó utáni labdaelrúgásért) a 84., Budovinszky (reklamálásért) a 85., Kovács I. (Lakatos felvágásáért) a 87. percbenSZÖGLETARÁNY: 9:4 (1:1)Ha a táblázat negyedik és hetedik helyezettje találkozik, az már önmagában is rangadónak tekinthető. Ha pedig a vendégcsapatnak a megyehatárt sem kell elhagynia, akkor adva van a találkozó presztízsjellege is. Nyíregyházán egy ilyen mérkőzésnek lehetett szemtanúja a szép számú nézősereg. Amúgy a demecseriek először játszottak bajnoki pontokért a megyeszékhelyen, már csak ezért is ők léphettek kevesebb veszítenivaló nélkül a pályára. A vendégek azonban nem mentek bele egy nyílt játékba, nemes egyszerűséggel "beásták” magukat a kapujuk elé. A nyíregyháziak nem tudtak mit kezdeni mezőnyfölényükkel, mi több, a Demecser első komolyabb meglódulásából a vezetést is megszerezte. A gól után egyből megélénkült a meccs, előbb a Kinizsinek becézett vendégek növelhették volna előnyüket, majd Bábik Tibor révén a hazaiak is adtak némi munkát Szerhij Petranicsnak. A következő alkalommal már nem tudott játékba avatkozni a demecseriek portása, igaz ebben az is szerepet játszott, hogy Győri Zoltán lövése megpattant, és úgy jutott a hálóba. Ami a második játékrészt illeti: Szarvas Zsolt szemtelen találatához a kapufa segítségére is szükség volt. A piros-kékek egyenlítő találata egy beívelés után született meg, a vendégek égimeszelői között árválkodó Győri bólintása mattolta az addig jól záró védelmet. A hajrában állandósult a Spartacus fölénye, a legközelebb Szabó II Zsolt járt a győztes találat megszerzéséhez, de 25 méteres szabadrúgásból a lécet döngette meg. A hosszabbítás sem maradt izgalommentes, hiszen előbb Győri szerezhette volna meg önmaga és csapata harmadik találatát, majd Bardi Gábor fejese csattant a lécen.MESTERMÉRLEGKis Károly: – Győzelmet vártam, amit meg is szerezhettünk volna, de a hajrában kétszer is a kapufát találtuk telibe.Rozsnyai Béla: – Ôszintén örülök a remek csapat ellen kiharcolt döntetlennek.