Továbbra is sereghajtó a Pápa - BKV Előre-Pápa 2-0

UGRÓCZKY KÁROLYUGRÓCZKY KÁROLY
2002.08.25. 21:47
GÓLSZERZÔVarga Attila a 8. percben, Kozma bal oldali szöglete után a tétovázó védők között magasra felugorva négy méterről fejelt a bal sarokba (1–0). Bánka a 76. percben, Kovács Attila kitűnő átadása után 12 méterről védhetetlenül lőtt a léc alá (2–0)SÁRGA LAPDisztl M. (buktatta Sipost) a 20., Varga A. (megrúgta Sipost) a 38., Vörös (buktatta Sipost) a 49., Tóth Cs. (gáncsolta Sipost) a 84. percbenSZÖGLETARÁNY: 3:7 (1:2)A találkozó előtt belátogatott a pápai csapat öltözőjébe Verebes József, és sok sikert kívánt korábbi csapatának. Amolyan most vagy soha hangulatban kezdte a mérkőzést a pont nélküli, ám többre hivatott két csapat. Párpercnyi mezőnyjáték után Varga Attila remek fejesével megszerezték a vezetést a hazaiak. Változatos, küzdelmes volt a mérkőzés, de sok volt az idegeskedés és az eladott labda. A játékosok szemmel láthatóan nagyon akartak, de tartósan egyik gárda sem tudott a másik fölé kerekedni. A félidő hajrájában a vendég pápai együttes jobban játszott ellenfelénél, minimális mezőnyfölényt harcolt ki, szépíteni azonban nem sikerült. Szünet után is a vendégek kezdeményeztek valamivel többet, de még helyzetig sem jutottak. Az ellenfél tizenhatosánál rendre elfogyott a tudományuk. A szórványos hazai ellentámadások mindig veszélyesek voltak. A 65. perctől egyre inkább ellaposodott a mérkőzés, jobbára a két tizenhatos között pattogott a labda. Aztán egy kitűnő ellentámadás végén Kovács Attila és Bánka Kristóf kényszerítőzött egymással a tizenhatoson belül, végül is Bánka remek lövésével 2–0-ra növelte a BKV előnyét. A második bekapott gól után a kényszerhelyzetben lévő vendégegyüttesnek kockáztatnia kellett, így a hazaiak egyre többször értek oda sakk-matt helyzetben a pápai kapu elé, újabb gólt azonban nem sikerült szerezniük. A BKV Előre hosszú idő után tudott győzni, teljesen megérdemelten. A pápai csapatnak a mainál sokkal jobb teljesítményre lesz szüksége a következő mérkőzéseken, hiszen továbbra is nulla ponttal állnak a tabella végén. Ez pedig roppant csalódás a szezon kezdetén várthoz képest.MESTERMÉRLEGDisztl László: – Fontos mérkőzésen nagyon nagy szükség volt a három pontra. A csapat végig jól küzdött, és megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.Pintér Attila: – Amíg ismételten ilyen gólokat kapunk, és mezőnyfölényünk ellenére sem tudunk gólt szerezni, addig bizony ez a jövőben is kevés lesz. Néhány játékosomnak el kell gondolkoznia a folytatáson és fel kell nőnie a feladatokhoz.