Romário megint villogott

Gy. B.Gy. B.
2002.08.18. 21:02
A jelek szerint Romáriónak a hétvégeken megy igazán. A Fluminense csatára az országos bajnokság nyitó fordulójában  múlt vasárnap  kettőt vágott a Cruzeirónak, de a hétközi, Sao Caetano elleni derbin árnyéka sem volt önmagának, és képtelen volt bevenni az ellenfél kapuját (20-ra nyert a tavalyi és tavalyelőtti ezüstérmes). Most szombaton viszont (magyar idő szerint vasárnap hajnalban) újfent gálaelőadást tartott, két góllal és egy gólpasszal vétette magát észre a Gremio elleni rangadón.
A Maracanában rendezett találkozón a Flu azonnal támadásba lendült, és mindössze 10 percébe tellett, hogy feltörje ellenfele védelmét. Az érdem elsősorban Romárióé volt, aki egy hosszúnak tűnő labdát ért el az alapvonal előtt és tekert pontosan a kapu előtt érkező Magno Alves elé, a csatártársnak pedig nem volt más dolga, mint belőni 101. gólját a riói gárda színeiben.
Országos bajnokság
(Campeonato Brasileiro)

Alapszakasz, 3. forduló (szombati mérkôzések): Fluminense–Gremio 3–1 (Magno Alves 10., Romário 62., 82., ill. Luiz Mário 77.), Atlético PR–Vasco 2–1 (Kléber 45., 51., ill. Siston 48.), Internacional–Ponte Preta 1–0 (Leandrao 56.)
Az élcsoport: 1. Fluminense 6 pont (8–4), 2. Atlético PR 6 (7–3), 3. Sao Paulo 6 (5–2, 2 mérk.), 4. Corinthians 6 (5–3, 2), 5. Flamengo 4 (3–1, 2), 6. Guarani 4 (2–1, 1)
A többi mérkôzés lapzártánk után ért véget.

A találat után is a hazaiak maradtak lendületben, a szünetig Magno Alves egyszer meg is döngette a lécet, igaz, ezt a mutatványt Grafite is bemutatta a Gremio színeiben – érthetetlen módon Tite, a Porto Alegre-i csapat edzője a szünetben lehozta a legaktívabb játékosát.
A fordulást követően aztán beindult a Baixinho-show: a csatár a 62. percben kilépett a védők közül, az utolsó bekket, Claudiomirót egy csellel "elküldte briósért”, majd a tehetetlen Danrlei kapus mellett a hálóba vágta a labdát. Az egyre felszabadultabban játszó Fluminense a 77. percben jókora pofont kapott, amikor Anderson Lima egy labdaszerzés után kiugratta Luiz Máriót, aki közelről nem hibázott. A vendégek lelkesedését Romário gyorsan letörte, ugyanis mindössze öt perccel a szépítő gól után Roni beadását követően a léc alá fejelt.
"Ma jobb lábbal keltem fel, és éreztem, hogy jó napom lesz” – kommentálta tömören produkcióját a veterán támadó, akinek korábbi csapata, a Vasco a bajnoki címvédő Atlético PR ellen vérzett el hatalmas küzdelemben. A curitibai ütközet hőse Kléber volt, aki Romárióhoz hasonlóan két gólt jegyzett.