Rossi: szerencsém volt

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2002.07.22. 21:57
Olivier Jacque és Alex Barros kivételével – a 30 körös verseny 28. fordulójában a második helyen haladva Barros elfékezte magát, és kicsúszó motorja kiütötte az élen haladó Jacque alól a Yamaháját – csupa boldog versenyző hagyta el a Sachsenringet. A 18 éves 125-ös Alex De Angelis a 42. nagydíján az ezüstérmének köszönhetően megszerezte a karrierje első dobogós helyezését; a 125-ös győztes Arnaud Vincent először tudott egymás után két versenyen is nyerni; míg a 24 éves 250-es Sebastian Porto a 101. GP-jén gyűjtötte be a pályafutása első érmét, miután vasárnap a harmadik lett. Porto bronza egyébként azért is történelmi, mivel utoljára 16 éve volt argentin érmes a gyorsasági vb-ben: 1986-ban a 125-ös Guillermo Willy Pérez szintén bronzérmes lett a Belga GP-n. A legboldogabb azonban a MotoGP aranyérmese, Valentino Rossi volt, aki a 21. királykategóriabeli diadalával minden idők tizedik legeredményesebb motorosa lett az elit géposztályban.Rossi öröme pedig teljesen érthető, hiszen az idei legnehezebb versenyén kaparintotta meg a szezonbeli nyolcadik elsőségét. "Egy kicsit aggódtam, amikor szombaton csak a hatodik rajtkockát szereztem meg. Egyrészt onnan nagyon nehéz jól rajtolni, másrészt nem találtam a helyes futóműbeállítást. Ráadásul a Sachsenringen feltámadtak a kétütemű motorosok – mondta Rossi, aki szerint a Német GP végeredménye másképp is alakulhatott volna. – Az idény legnehezebb versenyén vagyok túl, még sohasem kellett ennyire megizzadnom a győzelemért, amelyet a szerencsének is köszönhetek. Barros és Jacque fantasztikus volt, nem tudom mi történt volna, ha nem ütik ki egymást” – nyilatkozta Rossi, aki a 32. királykategóriabeli dobogós helyezésével a második legeredményesebb olasz. A rangsorban megelőzte honfitársát Max Biaggit, előtte van még azonban Mick Doohan 95 éremmel.