Gyász: 93 évesen elhunyt Puskás Ferenc húga

Vágólapra másolva!
2022.09.05. 12:19
null
Puskás Éva (Fotó: puskas.com)
Ma hajnalban, egy nappal 93. születésnapja után, Budapesten elhunyt Puskás Éva, a világhírű magyar labdarúgó, Puskás Ferenc húga – írja a puskas.com, amelynek a közösségi médiában megjelent hírt a család megerősítette.

 

Puskás Éva egész életében Kispesten élt, hiszen a család a labdarúgó édesapa klubváltása miatt születésének évében, 1929-ben költözött az akkor még önálló kisvárosba, ahol az édesapa a KAC futballistája, majd edzője lett.

A Budapest Honvéd mai stadionja melletti edzőpálya helyén álló egykori „városi házakból”, ahol Puskás Éva egyetlen testvére, Puskás Ferenc is felnőtt, a család 1947-ben – a válogatott sztárjátékosa, Öcsi jóvoltából – költözött a Rákóczi utcába, ahol Éva az utolsó hónapokat leszámítva haláláig élt.

„Puskás Éva világszerte ismert és rajongott testvérével ellentétben mindig kerülte a nyilvánosságot, megmaradt egyszerű, szerény és végtelenül tisztességes, családszerető kispesti asszonynak – emlékezett a legenda elhunyt testvérére Szöllősi György, Puskás Ferenc életrajzírója, a Puskás-ügyek nagykövete, a Nemzeti Sport főszerkesztője –, aki ugyanakkor felbecsülhetetlen értékű segítséget nyújtott a 2005-ben megjelent Puskás életrajzi könyvemhez, és azután a Puskás Hungary című dokumentumfilm elkészítéséhez is. Abban nagyon hasonlított Öcsi bácsira, hogy mindig segítőkész, nyílt szívű és örökké jó kedélyű volt, nagyon kedves emlékeket őrzök róla, megrendülve osztozom családtagjai, szerettei gyászában.”

A gyermek Évike alakja Kemény Kristóf és Mayer Tamásháromrészes mesekönyvében és az az alapján készülő rajzfilmsorozatban is sokszor feltűnik.

Puskás Éva 2019-ben, a Puskás Aréna Uruguay elleni nyitómeccse előtt beszélt a Nemzeti Sportnak.

Puskás Évával 2017-ben a Real Madrid Tv is forgatott
Puskás Évával 2017-ben a Real Madrid Tv is forgatott

 

Legfrissebb hírek

Legjobbak, legszebbek – Deák Zsigmond publicisztikája

Minden más foci
2025.04.10. 23:28

Ki minden idők legjobb futballistája Szoboszlai, Kerkez és Dzsudzsák szerint?

Magyar foci
2025.04.09. 11:10

Emléktábla kerül a házra, ahol Puskás Ferenc utoljára lakott

Egyéb egyéni
2025.04.03. 13:12

A Puskás Akadémia U17-es csapata 2025-ben ismét elhódítaná a Puskás–Suzuki-kupát

Minden más foci
2025.04.01. 21:14

Világhírű klubok érkeznek az idei Puskás–Suzuki-kupára is

Minden más foci
2025.04.01. 19:25

Kovács István: Magasabb szintre kell emelni Papp László emlékét

Ökölvívás
2025.03.26. 20:30

Puskás-est az Arénában

Képes Sport
2025.03.22. 08:56

Dzsudzsák, Puskás, Baróti és az osztrákok

Népsport
2025.03.18. 11:04
Ezek is érdekelhetik