London 2012: Izrael tagadja a terrorfenyegetés veszélyét

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.07.22. 17:39
Az izraeli védelmi miniszter azt mondta, hogy nincs konkrét terrorfenyegetés a londoni olimpián, és tagadta, hogy elhárító különítményt küldtek volna Európába az esetleges merénylők nyomon követésére.

„Izrael együttműködik Anglia és más országok hírszerző szolgálataival, hogy csökkentse a támadások esélyét. Ezen dolgozunk minden módon, függetlenül attól, hogy van-e fenyegetés vagy nincs” – mondta Jehud Barak vasárnap az izraeli hadsereg rádiójának.

A miniszter megerősítette azt az izraeli feltevést, hogy a szerdai bulgáriai öngyilkos merénylet tettesének társa is volt. „Világos, hogy legalább egy, de akár több személy is benne volt, olyanok, akik nem közel-keletiek. A kamikaze egy manipulált idióta volt” – jelentette ki.

Tagadta a Moszad izraeli külső hírszerzőszolgálat különítményének egy brit lapban megjelent hírét Amosz Gilád, a védelmi minisztérium biztonsági osztályának a vezetője is. „A titkosszolgálat nem így működik... Nem küld ki több tucat ügynököt, hogy kísértetekre vadásszanak” – mondta Gilád a jeruzsálemi forrásokra hivatkozó The Sunday Timest cáfolva.

Brit belbiztonsági források nem tulajdonítanak különösebb jelentőséget a lap információjának, mondván, Izrael azért szivárogtathatta ki a terrorfenyegetésről szóló hírt, hogy rábírja Londont: erősítse meg az izraeli delegáció védelmét.

Legfrissebb hírek

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 1. rész, Hajós Alfréd

Egyéb egyéni
17 órája

Csodák csodája – az olimpiák legszebb pillanatai a Nemzeti Sporton és a Nemzeti Sportrádióban

Egyéb egyéni
2025.08.20. 13:41

Melyik sportágban szerezték a magyar sportolók a legtöbb aranyérmet egyetlen olimpián? Nehéz kérdések az olimpiák történetéből – 10. rész

Egyéb egyéni
2025.08.18. 12:43

Olimpiai múzeum nyílt Rio de Janeiróban

Rio 2016
2025.08.16. 13:27

Los Angeles 2028: értékesítették két helyszín névhasználati jogát

Egyéb csapat
2025.08.15. 10:24

Melyik olimpiai bajnokunk szerepel az Üvegtigris című filmben? Nehéz kérdések az olimpiák történetéből – 9. rész

Egyéb egyéni
2025.08.11. 17:39

Hány érmet szereztek a MOB elnökei? Nehéz kérdések az olimpiák történetéből – 8. rész

Egyéb egyéni
2025.08.04. 15:32

Több változást is hoz a Los Angeles-i olimpia a vízilabdasportban

Vízilabda
2025.07.30. 21:31
Ezek is érdekelhetik