Férfi kézilabda: Tunéziában hangolnak selejtezős brazil ellenfeleink

Vágólapra másolva!
2012.03.22. 14:30
Címkék
Tunéziában három mérkőzéssel készül az április eleji, Svédországban megrendezendő olimpiai selejtezőre a brazil férfi kézilabda-válogatott, amelynek ellenfele a házigazdákon kívül a macedón, valamint a magyar válogatott lesz majd.

A dél-amerikaiak spanyol szövetségi kapitánya, Javier García Cuesta a bajnokság befejeztével tizenhét fős keretet jelölt ki az otthon játszókból, akikkel tizenegy napos felkészülésnek feszült neki. Sérülések miatt azonban három játékos (Bruno Souza, Alexandro Pozzer, Fernando Pacheco) kidőlt a sorból.

A szakembernek így már csak egyet kell kiszűkítenie, hiszen az utazó tizenhárom fő három európai légióssal egészül ki tizenhatra, bár Pacheco még bízik az olimpiai selejtezőn való részvételben. A brazilok Tunéziában kétszer mérkőznek meg a házigazdák válogatottjával, valamint egy helyi klubcsapattal is összemérik erejüket.

A brazilok április hatodikán a házigazda svédek elleni kezdik meg szereplésüket a selejtezőben, másnap a mieinkkel, zárásként a macedónokkal játszanak. A papírforma szerint nincs sok esélyük beleszólni a három európai válogatott versenyfutásába a továbbjutást jelentő két helyért.

A BŐ BRAZIL KERET
Kapusok: Maik Ferreira dos Santos, Luis Ricardo Nascimento, Andrey Fagundes

Mezőnyjátékosok: Bruno Souza, Gustavo Nakamura Cardoso, Fernando Pacheco, Rodolfo Moraes, Henrique Teixeira, Bruno Santana, Leonardo Bortolini, Renato Tupan Ruy, Fabio Chiufffa, Gil Vicente Pires, André Soares, Alexandro Pozzer, Vinícius Teixeira, Emerson Santos

Később csatlakozik: Thiagus Petrus dos Santos, Ales Abráo Silva (mindkettő Naturhouse La Rioja), Felipe Borges (Ademar León)

AZ OLIMPIAI SELEJTEZŐ PROGRAMJA (GÖTEBORG)
Április 6., péntek
Magyarország–Macedónia 14.45 ó
Svédország–Brazília 17
Április 7., szombat
Brazília–Magyarország 13.45
Macedónia–Svédország 16
Április 8., vasárnap
Brazília–Macedónia 14.45
Svédország–Magyarország 17
Legfrissebb hírek

Megszületett Debreczeni-Klivinyi Kinga gyermeke – kép

Kézilabda
20 perce

Supermoto-vb: Német siker S1GP-ben, Bereczki harmadik a junior időmérőn

Egyéb autó-motor
32 perce

Felszabadultság, nyugalom, kikapcsolódás – ilyen volt a Balaton-átevezés

Kajak-kenu
34 perce

Viktor Gyökeres: Kane, Lewandowski és Haaland mellett van a helyem

Minden más foci
44 perce

6:0, 6:0! Swiatek kiütötte Anisimovát a wimbledoni döntőben

Tenisz
53 perce

Louis van Gaalnak már nem okoz gondot a rák

Minden más foci
56 perce

Triatlon, vb-sorozat: Lehmann Csongor hatodik lett Hamburgban

Egyéb egyéni
58 perce

Jonathan Milan sprintgyőzelmével 2019 után ismét olasz siker a Tour de France-on

Kerékpár
1 órája
Ezek is érdekelhetik