Légiósok: Nagy Ádám célja a feljutás a Premier League-be

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2020.08.18. 10:18
null
Nagy Ádám a feljutást célozta meg a Bristollal (Fotó: Bristol City/Twitter)
Nagy Ádám célja, hogy az angol másodosztályban szereplő Bristol City labdarúgócsapatával a következő szezonban feljusson a Premier League-be.   

A 25 éves válogatott középpályás ezt az M4 Sport Sporthíradóban mondta, hozzátéve, a Championshipben eltöltött első szezonjában sokat tanult, az igazi áttörést azonban az előtte álló második idényben várja.

„Az elsődleges, amiért ide igazoltam, az volt, hogy feljussunk a Premier League-be. Az első szezon felemásra sikeredett, hiszen a koronavírus-járványt követő leállás előtt még a rájátszás közelében voltunk, az újraindulás után viszont három rossz meccs következett, és máris a tabella közepén találtuk magukat. Ugyanakkor azt gondolom, hogy az elkövetett hibákat ki fogjuk tudni javítani, és akár közvetlenül is sikerülhet a feljutás"
– nyilatkozta a 36-szoros válogatott futballista.

Nagy Ádám megjegyezte, az angol másodosztályú bajnokság sorsolása még nem készült el, de várhatóan szeptember 12-én rajtol majd a liga. Ez azt jelenti, hogy idénybeli első tétmérkőzését alighanem a válogatottban játssza majd, ugyanis a nemzeti csapat szeptember 3-án Törökország, három nappal később pedig Oroszország ellen lép pályára a Nemzetek Ligájában.

„Így a felkészülés utolsó másfél hetét ki fogom hagyni, de közben a válogatottal is fontos mérkőzések várnak ránk. Azért dolgozom keményen, hogy ha meghívót kapok, akkor olyan állapotban legyek, amivel segíteni tudom a csapatot" – tette hozzá.

Legfrissebb hírek

Gyönyörű szabadrúgásgólok – szintet lépett a Portugáliában játszó magyar fiatal

Légiósok
1 órája

Portugáliát sohasem győzték még le a mieink futballban – itt az ideje!

Magyar válogatott
Tegnap, 9:22

Heti légiósprogram: Union Berlin–Wolfsburg a Bundesligában

Légiósok
2025.03.31. 11:35

Légióskörkép: szép magyar gólok Amerikában, Tanyi-tripla Szlovéniában

Légiósok
2025.03.31. 09:54

Futballszentháromság – Ballai Attila publicisztikája

Magyar válogatott
2025.03.29. 23:27

Nikitscher nem játszott, kikapott a Real Sociedadtól is a Valladolid, Barcelonában ikszelt az Atlético

Spanyol labdarúgás
2025.03.29. 18:10

Válogatott játékosát adhatja Kerkez Milosért a Liverpool a Bournemouthnak – sajtóhír

Angol labdarúgás
2025.03.29. 15:08

A tomaji grundtól a válogatottig – 75 éves Gellei Imre

Magyar válogatott
2025.03.29. 07:07
Ezek is érdekelhetik