„Bajner Bálint esetére igaz most, hogy néha hátra kell egyet lépni. A Dortmund második csapatánál már túlkoros volt, az Ipswich Town odakerülésekor jó iránynak látszott, egy középcsapatnak tűnt, de azóta megváltoztak az elvárások, fel akarnak jutni, neki pedig túl erős a konkurenciája, miközben játszania kellene, de nem csak csereként tíz-húsz perceket. Erre a helyzetre megoldás most egy harmadosztályú csapat kölcsönben vagy másképp. Nem így kalkuláltunk előre, az igaz. Napok kérdése, mi lesz a megoldás számára” – mondta a játékost képviselő Paunoch Péter.Paunoch Péter.
A Lengyelországba került Holman Dávidról ügynöke elmondta: „Az elmúlt két évben csak nehezebbé vált magyar futballistákat eladni erős ligákba. Ritka kivétel Holman Dávid esete, hiszen a lengyel bajnokság jóval erősebb a magyarnál, s onnan szívesen fogadják a futballistákat a topbajnokságokban, vagyis magyarként ez előrelépés. A Ferencváros roppant korrekt volt az ügyben, figyelte Dávid érdekét, akinek betegsége miatt kimaradt a Fradinál a teljes ősz. Viszont a Lech Poznan folyamatosan szemmel tartotta őt. Ez a klub nagyon komoly játékosfigyelő hálózatot épített fel az elmúlt évtizedben, eurómilliókért adnak el focistákat, figyelnek minket is, Holmant másfél éve nézik, huszonöt meccsét elemezték, nem akartak hibázni.”
„A scouting-rendszer nálunk sajnos ma még fehér folt a klubok életében, csak a Videoton és a Ferencváros működtet hasonlót gyerekcipőben járva, a többieknél semmi. Költséges befektetés, de hatalmas bevételeket hoz és minimalizálja az átigazolási kockázatokat. Próbálnám bátorítani a magyar csapatokat, hogy építsenek ilyen osztályt, ez egy szakma, nálunk nem oktatják, szeretnék kurzusokat szervezni az elterjesztésére” – tette hozzá a játékosügynök.