Németország: döntő fontosságú gólt lőtt az ifjú magyar

2012.09.22. 16:04
Két vereség után győzött a VfL Osnabrück a német labdarúgó-bajnokság harmadosztályában: a 2–0-ra megnyert szombat délutáni chemnitzi mérkőzés első gólját a vendégek magyar játékosa, Nagy Dániel szerezte.

A Hamburgból nyáron igazolt Nagy Dániel az 56. percben szerezte meg a vezetést, a kapusról kipattanó labdát 15 méterről lőtte a hazaiak kapujába. A 21 éves magyarnak ez volt az első bajnoki gólja az idényben.

A 69. percbeli lecseréléséig Nagy aktívan futballozott, az első félidőben több veszélyes lövése volt, sőt kiharcolt egy büntetőt is, amelyet azonban Martin Hudec elpuskázott.

A lefújás előtti pillanatokban Simon Zoller is betalált a Chemnitz kapujába, a vége így 2–0 lett a vendégek javára. Az Osnabrück 10 forduló után 19 ponttal – az éllovas Unterhachingtól hárommal lemaradva – a tabella negyedik helyén áll.