Zsinórban ötödször is győzött a Szeged-Csanád GA

2021.05.16. 16:50
Ezúttal is volt okuk az örömre a szegedi játékosoknak (Fotó: Kuklis István/Délmagyarország)<br />
A labdarúgó NB II 38. fordulójában a Szeged-Csanád GA a már kiesett Kazincbarcikát fogadta. Az első félidőben remekül és gólerősen játszó hazaiak két találatot szereztek, és ezt az előnyt a második félidőben megőrizték.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–KOLORCITY KAZINCBARCIKA 2
–0 (2–0)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 800 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Medovarszki, Csatári)
SZEGED-CSANÁD GA: Ásványi – Ódor, Moga, Szilvási, Mohl – Oláh G. (Rózsahegyi, 82.), Simon Á. – Dobos Á. (Dobronoky, 58.), Gajdos (Lestyán, 83.), Kóródi (Kővári, 58.) – Haruna (Gréczi, 72.).Vezetőedző: Dragan Vukmir
KAZINCBARCIKA: Tóth A. – Oldal, Fótyik, Farkas A., Mikló – Kovács M. (Kalmár, 61.), Toma, Tóth B. (Németh T., 82.) – Korbély (Tóth L., 61.), Takács T., Tóth-Gábor (Auer, 71.). Vezetőedző: Kriston István
Gólszerző:
Kóródi (8.), Gajdos (21.)
Dragan Vukmir:
– Ez a meccs annak ellenére sem volt könnyű, hogy az ellenfél már korábban kiesett. Az első félidőben jobban ment a játék, ekkor megszereztük azt az előnyt, amely elég volt a végéig. Csak dicsérni tudom a játékosaimat.
Kriston István: – Szerettünk volna tisztességgel elbúcsúzni az NB II-től, de a korai gól rosszul jött. A második félidőben viszont becsülettel mentünk előre, és a helyzeteket is kidolgoztuk, ám ahogy az egész idényben, most is kihagytuk azokat.

Ahány támadás, annyi potenciális gólhelyzet. Nagyjából így nézett ki a mérkőzés első félideje. A Szeged jó passzban lévő csapat benyomását keltette – amelynek kapujában először kapott lehetőséget bajnoki meccsen Ásványi Balázs –, a másodosztálytól búcsúzó Kazincbarcika pedig egy olyan együttesét, amely elbúcsúzott a másodosztálytól. A játékrész első felében két góllal tette egyértelművé fölényét a Szeged, akcióból Kóródi, a kihagyott büntetőjét követően a saját kipattanójából pedig Gajdos talált be.

A második félidő elején egy picivel aktívabb volt a Kazincbarcika, nagy helyzete mégis a Szegednek adódott, amikor Haruna a kapussal szemben nem tudott nagy ívben emelni, Tóth A. pedig lehúzta a labdát. A hazaiak átadták a területet a vendégeknek, és a kontrákra hagyatkoztak, a Barcika mezőnyfölénye pedig meddő volt. A folytatásban Takács T. és Fótyik révén akadt helyzete a vendégeknek is, sőt Ásványinak egyre többször kellett védenie. Mindezek ellenére a Szeged egymás utáni ötödik győzelme nem forgott veszélyben.2–0

20. Debreceni EAC38652732–68–3623
*A Kaposvári Rákóczitól egy játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt egy pontot levontak.

93. perc: vége a mérkőzésnek, a Szeged-Csanád GA sorrendben ötödször nyert, és nyolcadik meccsén maradt veretlen.

90. perc: három perc a hosszabbítás.

83. perc: Gajdos helyére Lestyán és Oláh G. helyére Rózsahegyi érkezik.

82. perc: Tóth B. válla megsérült, helyére Németh T. érkezik.

79. perc: Tóth L. közelről lőtt, Ásványi bravúrral védett.

75. perc:Oldal lövése megpattant egy védőn, Ásványi azonban szögletre tudta ütni a labdát.

74. perc: Oláh G. kapott sárga lapot.

73. perc: Fótyik érkezett egy szabadrúgásra a hoszún, egyből lőtt, Ásványi lábbal védett.

72. perc: Haruna helyére Gréczi érkezett.

71. perc: Tóth-Gábor helyére Auer állt be.

A szegedi Kóródi beadását próbálja blokkolni Oldal (Fotó: Kuklis István/Délmagyarország)

69. perc: Toma jobb oldali szöglete után a volt szegedi Takács T. ugrott a legmagasabbra, de a jobb felső sarok fölé fejelt.

64. perc: a Kovács M. által szétrúgott sarokzászló helyére másik érkezik – nagy sikert arat a közönség körében.

62. perc: pályán kívül Kovács M. kapott sárgát.

61. perc: Korbély és Kovács M. helyére Tóth L. és Kalmár érkezett.

59. perc: Haruna kapott remek labdát, de nem tudta átemelni középen 11 méterről a kapust.

58. perc: Kővári és Dobronoky érkezett Kóródi és Dobos Á. helyére.

57. perc:Korbély kapott sárga lapot.

53. perc: Gajdos passzolt át a hosszúra, Kóródi estében nem jól találta el a labdát, amely a jobb kapufa mellett ment ki.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45. perc: vége az első félidőnek, magabiztos játékkalvezet a Szeged.

39. perc: Mikló jobb oldali szöglete után Takács T. csúsztatott fölé.

34. perc: Moga lőtte el egyből ballal a magasan a 16-oson belülre érkező labdát, ám nem tudta kapura irányítani.

32. perc: Simon Á. fejesét tolta ki a kapus.

28. perc: Gajdos kínálta meg a labdát, jó 30 méterről lőtt, Tóth A. oldalra ütötte a labdát.

Gajdos (11) szerezte a második szegedi gólt (Fotó: Kuklis István/Délmagyarország)

21. perc: GÓÓÓÓL! Gajdos végezte el a büntetőt, és ballal a kapu középbe lőtt, Tóth A. védett, de róla Gajdoshoz pattant a labda, aki az üres kapuba belsőzött, 2–0

20. perc: 11-es a szegediek javára. Dobos Á. lábát húzta el a kapus.

14. perc: Kóródi lőtt mellé Dobos Á. passza után.

11. perc: Tóth-Gábor tíz méterről, szemben Ásványival mellé gurította a labdát.

8. perc: GÓÓÓÓL! Gajdos vitte be a labdát a 16-oson belülre, oldalra passzolt Kóródinak, aki ballal kilőtte a bal alsó sarkot, 1–0

4. perc:Oláh G. 22 méterről lőtt, Tóth A. eldőlve védett.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, kék-fekete szerelésében a Szeged, sárgában pedig a vendégek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a sorozatban ötödik bajnoki diadalára készülő Szeged-Csanád a másodosztálytól biztosan búcsúzó Kazincbarcika ellen.