Igazságos döntetlen a Soroksár csákvári vendégjátékán

2023.02.05. 13:50
A hazaiak U21-es válogatott kapusa, Auerbach Martin magabiztosan védett az első félidőben (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 22. fordulójában az Aqvital FC és a Soroksár játékosai előtt is adódtak helyzetek, ám egyikük sem tudott élni a lehetőségekkel. A két együttes első tavaszi találatára ezért továbbra is várni kell.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SOROKSÁR SC 0–0
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 100 néző. Vezette: Nagy Róbert (Berényi Ákos, Máyer Gábor)
CSÁKVÁR: Auerbach – Dulló, Alaxai, Karacs, László N. – Gazdag V. (Magyar Zs., 66.), Mészáros D., Körmendi (Vaskó, 87.) – Torvund, Beliczky G., Fejős (Janyickij, 82.). Vezetőedző: Tóth Balázs
SOROKSÁR: Holczer – Ternován, Kékesi, Valencsik, Pintér D. (Vincze, 77.) – Hudák, Németh E. Halmai, Sipos Z. (Köböl, 64.), Hegyi (Szabó V., 77.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Tóth Balázs:
– Mindkét csapat keresi még önmagát. Ugyan adódtak lehetőségeink, de a döntetlen színezetű meccsen nem tudtunk élni vele.
Lipcsei Péter: – A fagyos talajú pályán nem volt egyszerű dolga a játékosoknak. A látottak alapján a döntetlen igazságos.

Az elmúlt napok időjárásához képest szemre tetszetős, ám fagyos pálya fogadta a csapatokat, ráadásul a folyamatosan kavargó szél alaposan megnehezítette a játékosok dolgát. A két hasonló stílusban futballozó együttes nem talált fogást egymáson a kilencven perc során. Mindkét oldalon csak helyzetecskékig jutottak a játékosok, ám Auerbach Martinnak és Holczer Ádámnak sem kellett különösebb bravúrt bemutatnia. A hazaiak belső védői igyekeztek még a levegőt is elszívni a vendégek gólerős támadója, Lovrencsics Balázs elől, míg a Soroksár leszűkítve a területet, nem adott lehetőséget a versenyfutásra a csákváriak gyors szélsőinek.

A térfélcserét követően minden ott folytatódott, ahol a szünet előtt abbamaradt. Becsülettel gyűrték ugyan egymást a felek, de igazi ziccert nem sikerült kidolgozniuk. A védelmek mindvégig nagyon stabilan álltak a lábukon. A hazaiak szakvezetője, Tóth Balázs a hajrára még centerbe beküldte a rutinos Vaskó Tamást is, hátha sikerül esetleg a fejjátékával zavart okoznia, Valencsik Dávidék azonban ezt a feladatot is megoldották. A látottak alapján a döntetlennel mindkét együttes elégedett lehet. 0–0

20. Dorogi FC22451322–38–1617

90+2. perc:Vége a mérkőzésnek, nem esett gól. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Kettő perc a hosszabbítás.

90. perc:Ternován hátulról csúnyán odarúgott Torvundnak. Örülhet, hogy sárgával megúszta. Karacs reklamálásért szintén sárgát kapott..

90. perc: Köböl éles szögből a rövid felső fölé bombázott.

87. perc: Körmendit Vaskó váltotta a hazaiaknál.

87. perc: Nagy tűzijáték a soroksári kapu előtt, végül Janyickij jobbról beemelt labdáját Torvund az oldalhálóba bombázta a hosszún.

84. perc: Janyickij keresztlabdája Torvundot találta meg a balösszekötő helyén, a szélső erősen belőtt labdája elsuhant a belső előtt.

83. perc:Lovrencsics az ötös jobb sarkáról a léc fölé bombázott.

82. perc: Janyickij érkezett Fejős helyére.

77. perc: Kettős soroksári csere: Pintért Vincze, Hegyit Szabó Valentin váltotta.

66. perc: Hazai csere: Gazdag Vajkot Magyar Zsolt váltja.

64. perc: Az első csere, Sipos helyére Köböl érkezik a Soroksárban.

60. perc:Dulló visszahúzásért sárga lapot kapott.

58. perc: Jobb oldali beadás után a labda átszállt a hosszúra, a hazai védők nem tudtak felszabadítani, Lovrencsics lefejelte Halmai elé, aki azonban az ötös sarkáról éppen Auerbachot találta el.

57. perc:Torvund a balösszekötő helyéről, 22 méterről megcélozta a jobb sarkot, Holczer repült, de szerencséjére a labda elkerült a kaput.

48. perc: Torvund 20 méteres, középre tartó labdáját biztosan fogta Holczer Ádám.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+1. perc: Vége az első játékrésznek.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

43. perc: Karacs hosszú indításával Torvund száguldott le a bal oldali alapvonalig, belőtt labdáját Holczer csak kitenyerelte, a berobbanó Gazdag elől azonban a védők eltakarították a labdát.

36. perc: Hegyi tekerte kapura a labdát a tizenhatos bal sarkáról, jobbal, Auerbach kivetődve eltenyerelte a labdát a berepülő Lovrencsics elől.

31. perc: Ternován a jobb oldali szö9gletzászlótól kanyarított középre, Lovrencsics a tizenegyes pontról a jobb sarok felé csúsztatta a labdát, Auerbach nagyot nyújtózkodva hárított.

Lovrencsics Balázs lábában maradt a vendégek vezető találata (Fotó: Kricskovics Antal/ Fejér Megyei Hírlap)

18. perc:
Itt az első soroksári lehetőség. Németh Erik a saját térfeléről indulva végig robogott a pálya közepén, még visszahúzni sem tudták, a tizenhatos előterében Lovrencsics Balázs elé tálalt, aki 14 méterről a jobb sarok mellé lőtt.

12. perc: A meccs első helyzete. Körmendi szépen indította a középen meglóduló Gazdag Vajkot, aki elment Valencsik mellett, az ötös bal sarkánál csinált egy visszacselt, majd a hosszú sarok mellé tekerte a labdát.

Az elmúlt napok időjárásához képest szemre egészen jó talajú pálya fogadta a csapatokat, ám a kavargó szél azért így is megnehezíti a játékosok dolgát.

1.perc:Elkezdődött a mérkőzés. A hazai együttes tiszta fehérben, a vendégek sárga-feketében léptek pályára.

Sipos Zoltán régi ismerősként, ezúttal ellenfélként tért vissza Csákvárra (Fotó: Kricskovics Antal/ Fejér Megyei Hírlap)

Két csalódott csapat találkozik ma kora délután Csákváron. Az Aqvital FC és a Soroksár is vereséggel kezdte egy hete a tavaszi szezont, ráadásul szerzett gól nélkül zárták a Siófok, illetve Diósgyőr elleni összecsapást.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavaszi szezont szombathelyi sikerrel kezdő Nyíregyháza az előző héten a Csákvárt legyőző Siófokkal szemben.