Hazai pályán botlott a Diósgyőr, ötgólos soroksári siker Szentlőrincen

F. B., R. Z.F. B., R. Z.
2022.04.10. 15:57
Eppel Márton (piros-fehérben) eddig nem tudta bevenni a fehér mezes Tiszakécske kapuját (Fotó: Vajda János/Észak Magyarország)
Nyolc napon belül immár a harmadik fordulót bonyolították le a labdarúgó NB II-ben. A második helyezett Diósgyőr kispadján nem sikerült jól az új vezetőedző, Dragan Vukmir bemutatkozása, hiszen a Tiszakécske elleni mérkőzésen nem született gól. A hétfőn Angyalföldön pályára lépő Szeged egy győzelemmel így akár megelőzheti a miskolci gárdát. Tovább folytatódott a Haladás gyenge tavaszi sorozata, ezúttal Ajkán szenvedett vereséget. A Szentlőrinc hazai pályán ötgólos vereséget szenvedett a Soroksártól, a Kecskemét szintén ötgólos meccsen, 4–1-re verte meg a Békéscsabát. Hazai pályán nyert az utolsó Szolnok, a Siófok, a Pécs és a Budaörs is. A Csákvár–Dorog mérkőzés 1–1-es döntetlennel zárult.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–TISZAKÉCSKEI LC 0–0 – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr, 2153
néző. Vezette: Veizer Roland (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
DVTK: Póser – Eperjesi, Hegedűs J. , Szatmári Cs., Keller – Németh Márió (Bertus, 58.), Lucas, Molnár G. (Zsolnai R., 85.), Oláh B. – Jurek (Kocsis D., 58.), Eppel (Horváth Z., 69.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
TISZAKÉCSKE: Holczer – Balázs B., Máté Zs., Csáki, Uzoma – Erdei C., Kovács B., Kosznovszky, Simon M. (Farkas A.,, 82.) – Gyurján B. (Vachtler, 59.), Beliczky (Kalmár F., 78.). Vezetőedző: Visinka Ede
Dragan Vukmir
: – Sajnálom, hogy elmaradt a győzelem, pedig nagyon szerettünk volna három pontot szerezni. Úgy érzékeltem, hogy a játékosokból hiányzott a frissesség, fáradtságot tapasztaltam. Az ellenfél tizenhatosáig eljutottunk, helyzeteket is dolgoztunk ki, de ezeket rendre kihagytuk. Az támadójátékban sokat kell még javítani.
Visinka Ede: – A mérkőzés elején megúsztunk két nagy diósgyőri helyzetet. A folytatásban kiegyenlítetté vált a játék, a mezőnyben egyenrangú felek voltunk. Felkészültünk, hogy a szünet után nyomást gyakorol ránk a Diósgyőr, ez így is történt, nem játszottunk szépen, taktikusan futballoztunk. Nem lehetek elégedetlen az egy ponttal, ugyanis ez sokat ér a bennmaradásért vívott harcban. Igazoltuk, hogy jó csapat vagyunk.

SZENTLŐRINC–SOROKSÁR 0–5 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc
, Szentlőrinci Sporttelep, 150 néző. Vezette: Farkas Tibor (Baghy Csaba, Rózsa Dávid)
SZENTLŐRINC: Prokop – Harsányi, Hesz, Tamás, Nagy B. – Mucsányi (Törőcsik, 71.), Havas – Szabó M. (Drljo, 77.), Grumics (Mervó, 71.), Rétyi (Nagy Zs., 77.) – Németh B. Vezetőedző: Marián Sluka
SOROKSÁR: Varga Á. – Katona M. (Kópis, 85.), Kékesi, Gyömbér, Valencsik – Csernik, Hudák – Redzic (Nagy O., 79.), Lőrinczy (Lipcsei K., 79.), Korozmán (Magyari, 79.) – Lovrencsics B. (Kovác A., 73.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Korozmán (0–1) az 56., Havas (öngól, 0–2) a 64., Lovrencsics B. (0–3) a 70., Redzic (0–4) a 73., Korozmán (0–5) a 75. percben
Marijan Sluka: – Csak az első gólig játszottuk a játékunkat, utána valami megszakadt. Pár napunk volt csak, hogy javítsunk a csapat hangulatán, de úgy látszik, ez nem sikerült. A védelmünk nagyot hibázott, legalább négy gólban közreműködtünk.
Lipcsei Péter: – Mindig csapatban gondolkodom, de most külön ki kell emelnem a kapusunk teljesítményét. Az első játékrészben két-három esetben is szenzációsan védett. Ha azok a megmozdulások nem lettek volna, minden másképp alakul. A szünet után viszont már jól termeltük a gólokat.

BUDAÖRS–BUDAFOKI MTE 3–1 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budaörs
, Árok utca, 400 néző. Vezette: Nagy Róbert (Varga Gábor, Tőkés Róbert)
BUDAÖRS: Tóth G. – Tóth K.., Tányéros, Gyurácz, Pintér D. – Zsidai, Lengyel B. (Molnár Cs., 57.) – Molnár T. (Halácsi, 90.), Vankó (Sajbán Miklós, 82.), Winkler (Horváth B., 82.) – Balázs Zs. (Kojnok, 57.). Vezetőedző: Toldi Gábor
BUDAFOK: Oroszi (Horváth A., a szünetben) – Margitics, Fótyik, Vaszicsku, Jagodics M., Kalmár O. – Soltész I. (Kulcsár K., 69.), Kovács D. (Györgyi, a szünetben), Adorján – Zuigéber (László D., 69.), Szabó L. (Beke, 76.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Adorján (0–1) a 9., Vankó (1–1) a 22., Winkler (2–1) a 67., Gyurácz (3–1) a 75. percben
Toldi Gábor: – Rendkívül fontos győzelmet arattunk. Hátrányból sikerült nyernünk, így még inkább rászolgáltunk a három pontra. Többet tettünk a sikerért, keményen dolgoztak a srácok.
Csizmadia Csaba: – Ennél jobban nem is kezdhettük volna a mérkőzést, de nem értem, ezután mi történt a csapattal. Az, hogy öt meccsen egyszer kikapunk, nem végzetes, de ez a vereség fájó.

PÉCSI MFC–ETO FC 1–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs
, PMFC Stadion, 600 néző. Vezette: Berényi Tamás (Kiss Balázs, Máyer Gábor)
PMFC: Bukrán – Sági, Rácz L., Katona, Marques-Airosa (Adamcsek, 79.) – Kónya, Futó, Nikitscher, Grabant (Hegedűs M., a szünetben) – Bíró B. (Tihanyi, 64.), Szabó Z. (Zsemlye, 64.). Vezetőedző: Vas László
ETO FC: Fadgyas – Kovács K., Bagi, Kiss M., Csonka, Forgács (Szimcso, 73.) – Toma, Tuboly (Óvári, 64.) – Vitális (Berki, 79.), Bacsa (Vernes, 64.), Farkas B. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Bíró B. (1–0) a 25. percben
Vas László: – Komoly karakterről tett bizonyságot csapatom, hiszen nehéz helyzetben vagyunk, három belső védőnk és a kapusunk is kidőlt néhány nap alatt. De remek mentalitással és akarattal léptünk pályára, bizonyítottuk, munkával és alázattal lehet eredményt elérni. Nem játszottunk szépen, de megszereztük a három pontot.
Klausz László: – Sajnálom a fiúkat, egy pontot megérdemeltünk volna, egy tizenegyest talán befújhatott volna a játékvezető. A tizenhatos környékén nem vagyunk elég hatékonyak. Arra készültünk, hogy a pécsiek folyamatosan a védelem mögé próbálnak kerülni, a második félidőben ezt meg is oldottuk. A Pécs bizonyította, egyszerű játékkal is lehet nyerni.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–DOROGI FC 1–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár
, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Ország Péter)
AQVITAL: Auerbach – Hosszú (Makrai, 72.), Koval, Dulló, László – Mészáros D. (Takács T., 72.), Ominger – Tamás N., Magyar Zs., Baracskai (Torvund, 63.) – Mim. Vezetőedző: Tóth Balázs
DOROG: Tulipán – Nyíri, Dlusztus, Izing, Papp M. – Keresztes (Tóth B., 83.) – Oldal (Vígh, 88.), Szerencsi, Hajdú R. (Barna G., 65.), Szedlár (Nagyházi, 88.) – Horváth R. (Girsik, 65.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: László (öngól, 0–1) a 32., Makrai (1–1) a 80. percben
Tóth Balázs: – Az első félidőben nem találtuk a játékunkat, de a szünetben sikerült rendeznünk a sorokat. A második játékrész már a miénk volt és az egyenlítés után akár nyerhettünk is volna.
Fenyvesi László: – Az első félidő a miénk, a második a hazaiaké volt. Sajnos egy pontrúgást követően nagy kavarodásból gólt kaptunk, s így nem tudtunk nyerni.

FC AJKA–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka
, Ajkai Városi Sportcentrum, 800 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szabó Dániel, Ring Kevin)
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Présinger – Lehoczky, Tóth G. (Tajthy, 72.) – Csizmadia, Sejben (Kenderes, 72.), Gaál B. (Csemer, 85.) – Szarka. Vezetőedző: Kis Károly
HALADÁS: Rózsa – Kállai K., Csató (Devecseri, 34.), Németh Milán, Tarján – Csilus T., Szekér, Doktorics (Holdampf, 62.) – Simut (Kiss B., a szünetben) – Horváth R. (Tóth M., a szünetben), Monori (Lencse, 56.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Sejben (1–0) a 30. percben
Kiállítva: Devecseri (Szarka buktatásáért) az 59. percben
Kis Károly
: – Teljesen megérdemelten nyertünk. A játékosaim mindent megtettek a győzelemért, sokszor kerültünk az ellenfél védelme mögé, és a védekezésünkről is mindent elmond, hogy a vendégek a kaput sem találták el az első félidőben. Remélem, ezzel a győzelemmel elindulunk felfelé és minél előkelőbb helyen végzünk a tabellán.
Németh Szabolcs: – Nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk, megérdemelten nyert az Ajka. Hétről-hétre nem azt a teljesítményt nyújtja a csapatom, ami jelen helyzetben elvárható lenne, az okokat keressük. Nem alakítunk ki megfelelő számú helyzetet, az edzésen a srácok dolgoznak, de jön a mérkőzés, és nem ugyanazt a produktumot adják elő, mint edzésen.

BFC SIÓFOK–III. KERÜLETI TVE 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Görög Márió (Bertalan Dávid, Vörös Dániel)
BFC SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Horváth M., Varga B., Deutsch B. – Varjas Z., Nikházi (Szakály A., 53.) – Horváth P. (Krausz, 73.), Eördögh (Medgyesi M., 90+1.), Kiss B. (Balogh B., 73.) – Elek B. Vezetőedző: Domján Attila
III. KERÜLETI TVE: Balázs J. – Kulcsár D., Egerszegi, Fejes, Horváth D. (Bekker, 75.) – Köböl (Schuszter, a szünetben) – Kleisz, Rabatin, Barczi (Rajczi, 64.) – Daróczi (Mikitisin, a szünetben), Borvető (Birtalan, 56.). Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző: Nikházi (1–0) a 8. percben
Domján Attila:
– Inkább a küzdelem dominált, folyamatos játék nemigen alakult ki. A fegyelmezett védekezésünknek köszönhetjük a három pontot.
Kemenes Szabolcs: – Azt kaptuk a Siófoktól, amire számítottunk. Az egész szezonjuk sikerszéria, mi pedig magunkhoz képest is gyengén futballoztunk, így nem lehetett kétséges a végeredmény.

KECSKEMÉTI TE–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 4–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kecskemét
, 1000 néző. Vezette: Móri Tamás (Bede Tamás, Nagy Viktor)
KTE: Varga B. – Buna (Tóth Dávid, 72.), Szabó A., Rjasko, Lipcsei (Tóth B., a szünetben), Hadaró (Grünvald, 65.) – Nagy K., Vágó L., Szalai G. – Lukács D. (Gál Sz., 91.), Szuhodovszki (Katona B., 65.). Vezetőedző: Szabó István
BÉKÉSCSABA: Winter – Puskás G. (Horváth P., 63.), Farkas M., Fazekas L., Bora, Bor (Mikló, 79.) – Váradi Á. (Szabó P., 63.), Pantovics, Király P. (Sipos G., 72.) – Máris, Lukács R. (Tóth Dániel, 72.).Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Szuhodovszki (1–0) a 13., Máris (1–1) a 67., Tóth B. (2–1) a 70., Lukács D. (3–1) a 90., Szalai G. (4–1) a 90+2. percben
Szabó István
: – Kicsit fáradtabbak voltunk, a szél segítségével is a Békéscsaba ránk erőltette akaratát a szünetig. Az egyenlítés után megmutattuk a tartásunkat, a cseréknek és a taktikai húzásoknak köszönhetően gólokban is ellenfelünk fölé kerekedtünk.
Schindler Szabolcs: – Mezőnyben többet futballoztunk, mint a hazai csapat, a gólokat viszont mi kaptuk, és ez eldöntötte a mérkőzést.

SZOLNOKI MÁV FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 300 néző. Vezette: Lovas László (Punyi Gyula, Márkus Péter)
SZOLNOK: Hegedűs L. – Szekszárdi, Kovács O., Szabó A., Gohér – Hleba (Kónya M., 84.), Földi M. – Kurdics, Sipos Z., Lakatos I. (Tóth B., 86.) – Irmes (Busa, 67.). Vezetőedző: Romanek János
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szabó B. (Godwords, 82.), Gengeliczki, Jánvári, Nemes – Márkus, Vass P. (Paku, 76.) – Pócsik (Gresó, 62.), Zamostny, Kovács Á. (Hamed, 76.) – Banyoi (Novák, 62.). Megbízott edző: Balogh Zoltán
Gólszerző: Gengeliczki (öngól, 1–0) a 75. percben
Romanek János: – Nagyon sokat tettünk a győzelemért. Köszönöm a srácoknak, amit a pályán nyújtottak, igazi csapatként játszottak, így megérdemelt a sikerünk. Lehet, a labdát nem mi birtokoltuk többet, de a helyzeteket mi alakítottuk ki. Bár a tizenegyesnél szerencsénk volt, Fortuna eddig nem állt mellénk, így ez már járt nekünk.
Balogh Zoltán: – Rendkívül csalódottak vagyunk az eredmény miatt. Többet birtokoltuk a labdát, de a támadásainkat nem tudtuk befejezni, ráadásul öngólt vétettünk, tizenegyest hibáztunk, így el kell fogadnunk a vereséget.