Simán nyert a Vasas, négyet vágott a Hali, hármat lőtt a Pécs

2020.11.08. 18:55
Bő negyedóra alatt három gólnak örülhettek a Vasas játékosai a Soroksár ellen (Fotó: Földi Imre)
Kilenc mérkőzést rendeznek vasárnap a labdarúgó NB II 16. fordulójában, miután a koronavírus-járvány sújtotta Békéscsaba el sem utazott Debrecenbe, és az MLSZ játék nélkül a Lokinak adta a három pontot. A második Budaörs a jó formába lendült Csákvárt is legyőzte Tatabányán, a harmadik Gyirmót viszont hazai pályán 1–0-ra kikapott a Nyíregyházától. A Haladás 4–0-ra kiütötte az újonc Szentlőrincet, a Pécs idegenben három góllal verte meg az Ajkát, a Vasas bő negyedóra alatt lerendezte otthon a Soroksárt a Nem bírt a tartalékos Szeged hazai pályán az edzőváltáson átesett Doroggal, a Kaposvár a hosszabbításban lőtt góllal tudta csak megverni a végére tíz főre fogyatkozó, sereghajtó DEAC-ot. AZ ETO egy ráadásban kapott góllal veszített Szolnokon, a Siófok egy sima hármast rúgott a Barcikának.

LABDARÚGÓ NB II

16. FORDULÓ

VASAS–SOROKSÁR SC 3–1 (3–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,
Illovszky Rudolf Stadion, 818 néző. Vezette: Bognár Tamás (Tőkés Róbert, Berényi Ákos)
VASAS: Jova – Terbe, Litauszki, Szilágyi Z., Silye – Kovács M., Pátkai (Murka, 90+2.), Hidi M. – Radó (Szatmári L., 86.), Feczesin (Köböl, 86.), Balajti (Pekár, 68.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SOROKSÁR: Varga Á. – Kópis (Bene, a szünetben), Gengeliczki (Takács Zs., 37.), Valencsik, Pászka – Gyömbér, Derekas – Orosz M. (Hudák M., 64.), Csernik, Magyari (Szerető, a szünetben) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Silye (1–0) a 2., Balajti (2–0) az 5., Feczesin (3–0) a 18., Lovrencsics B. (3–1) a 61. percben
Schindler Szabolcs:
– Nagyon jól kezdtünk, húsz perc alatt lerendeztük a meccset. Bár a harmadik gól után is megvoltak a helyzeteink, de ekkor már nem futballoztunk olyan hatékonyak. A szünet után érezni lehetett, hogy a Soroksár hét közben nem lépett pályára, de így is megérdemelten nyertünk.
Lipcsei Péter: – Rémálomszerűen kezdtünk, az első lövésből hátrányba kerültünk, majd az ötödik percben már kettővel ment a Vasas. Tudtuk, hogy Silye Erik és Terbe Botond rendszeresen feljön, és remekül adják be a labdát, mégsem sikerült hatástalanítani őket. A szünetben azt kértem, a második félidőt nyerjük meg, s ez sikerült.

GYIRMÓT FC GYŐR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, 320 néző. Vezette: Vad II István (Kiss Balázs, Kis Zoltán)
GYIRMÓT: Rusák – Major, Hudák D., Széles I., Hajdú Á. – Vass Á. – Herjeczki, Nagy P., Szatmári I., Heffler N. (Vogyicska, a szünetben) – Varga B. Vezetőedző: Csertői Aurél
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Svedyuk, Végső, Papucsek, Fodor F. – Papp M., Farkas A. – Kalocsai, Ötvös (Hamed, 84.), Györgyi (Galambos, 81.) – Hornyák M. Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Hornyák M. (0–1) a 70. percben
Csertői Aurél:
– Önmagunkhoz képest nem játszottunk jól, de ezzel a vereséggel sem dől össze a világ. Megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre, de ha nem találunk a kapuba, nehéz nyerni. Három vitatható helyzet is volt, amiből büntetőt kaphattunk volna, de ezek megítélése is elmaradt.
Gálhidi György: – Nagyon büszke vagyok a csapatomra, óriási fegyvertény, hogy egy jó Gyirmótot tudtunk idegenben legyőzni. Remélem, ez a három pont egy jó sorozat kezdete részünkre.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC–DEBRECENI EAC 2–1 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kaposvár
, 300 néző. Vezette: Rúsz Márton (Becséri Gergely, Mohos Milán)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Ur, Nagy T., Varjas Z. (Bíró D., 75.) – Nagy J., Földi, Gál M., Erdei, Vachtler – Balázs Zs. (Andrics, a szünetben), Szarka. Vezetőedző: Várhidi Péter
DEAC: Szabados – Nagy Z. (Szabó K., 66.), Papp F., Belényesi, Orosz M. – Nagy K. (Karikás, 91.), Nikitscher, Spitzmüller, Sándor T. – Urbin (Bíró P., 70.), Burai (Kertész T., 66.)
Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerzők: Szarka (1–0) a 7., Nagy K. (1–1) a 69., Andrics (2–1) a 94. percben
Kiállítva: Nikitscher a 65. percben
Várhidi Péter
: – Furcsa mérkőzés volt, hiszen az első félidőben eldönthettük volna a három pont sorsát. Az első húsz percben gólt szereztünk, volt kapufánk és több ziccerünk. A betegségünk visszaütött, hiszen nincs kellő fizikális állapotban a csapat, ennek egyenes következménye volt az egyenlítés. A végjáték azonban tökéletesre sikerült, hiszen ennél jobb forgatókönyvet nem lehet írni. Az utolsó percben megszerzett siker ugyanis mindig jó hatással van a közösségre.
Sándor Tamás: – Azt sajnálom, hogy kilenc-tíz játékos kőkeményen megdolgozott a sikerért, de az egyéni hibákkal nem lehet mit kezdeni. Rosszul kezdtük a mérkőzést, a Kaposvár vezetést is szerzett. Az első húsz percben kapkodó volt a játékunk, de utána többet birtokoltuk a labdát, helyzetekig is eljutottunk, és a második félidőben teljesen megérdemelten egyenlítettünk. Egységesen futballoztunk, de a kiállítás megpecsételte a sorsunkat. Ennek ellenére egy rossz szavam sem lehet a srácokra, hiszen tíz emberrel is végig harcoltak. Összességében jobb volt a Kaposvár, de egy pontot megérdemeltünk volna.

SZOMBATHELYI HALADÁS–SZENTLŐRINC SE 4–0 (2–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, 879
néző. Vezette: Káprály Mihály (Sinkovicz Dániel, Kovács II Gábor)
SZOMBATHELY: Verpecz – Holdampf, Mocsi, Németh Milán, Debreceni Z. – Kállai, Schuszter (Doktorics, a szünetben), Kiss B., Németh Márió (Tóth B., 71.) – Medgyes Z., Rácz F. (Horváth O., 78.). Vezetőedző: Mátyus János
SZENTLŐRINC: Slakta – Forgács D., Horváth A., Dulló, Nagy B. – Sili (Kovács D., 58.), Lehoczky, Cenaj (Törőcsik P., 71.), Harsányi I. (Kapronczay, a szünetben) – Torvund (Vajda R., 81.), Fröhlich. Vezetőedző: Marian Sluka
Gólszerző: Medgyes Z. (1–0) a 16., Rácz F. (2–0) a 45., Tóth B. (3–0) a 74., Medgyes Z. (4–0) a 87. percben
Mátyus János
: – Csodálatos mérkőzésen vagyunk túl. A játékosok megértették, hogy sajnos kevesen vagyunk, és ennek megfelelően játszottak. A gólkülönbséget nem tartom túlzottnak.
Marian Sluka: – Számomra érthetetlen az a játék, amelyet a csapat nyújtott, csak az első gólig játszottunk jól. Az eredménytelenségünk abban mutatkozik meg, hogy nem csináljuk meg azt, amit korábban, nem csúszunk-mászunk, nem vagyunk fejben ott, és pár ember hibája miatt kapunk gólokat.

FC AJKA–PÉCSI MFC 0–3 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka,
500 néző. Vezette: Kovács Gergely (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
AJKA: Horváth D. – Görgényi (Stoiacovici, 77.), Kenderes, Tar, Présinger – Szekér – Csizmadia Z. (Lakatos I., 76.), Irimiás (Nagy I., 62.), Tóth G. (Szűcs K., 62.), Rétyi (Zamostny, a szünetben) – Nagy M. Vezetőedző: Kis Károly
PÉCS: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Németh M. – Kónya D. (Hegedűs M., 81.), Bartha (Tölgyesi, a szünetben), Futó, Óvári – Geiger (Adamcsek, 76.), Keresztes (Hawkins, 87.) Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Geiger (0–1) a 25., Óvári (0–2) a 63., Keresztes (0–3) 86. percben
Kis Károly:
– Nem játszottunk jól, megérdemelten nyertek a vendégek. Nem szeretném erre fogni, de folyamatosan vannak hiányzóink, ennek ellenére próbálunk minél több pontot gyűjteni. Lesz két hetünk, hogy rendezzük a sorokat, de az is benne van, hogy több hiányzónk lesz, mint eddig…
Vas László: – Erőltetett menet volt ez, de az utolsó állomáshoz érkeztünk. Elégedett vagyok a csapattal, ami bennünk volt, azt kiadtuk magunkból.

SZEGED-CSANÁD GA–DOROGI FC 1–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, 380
néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Albert István, Máyer Gábor)
SZEGED: Varga Bence – Kárász, Móga, Pejovics, Rózsahegyi – Lestyán, Gajdos, Germán, Varga Sz. – Dobronoky, Bojtos (Kapic, 67., Andorka, 85.) Vezetőedző: Dobos Barna
DOROG: Tulipán – Nagyházi (Beke, 61.), Dlusztus, Rjasko, Papp M. – Girsik, Tóth Barnabás, Mészáros Á., Csillag (Szerencsi, 76.) – Kovács M. (Beliczky, 61.), Vígh Á. Megbízott edző: Havrán József
Gólszerző: Germán (0–1) a 60., Dlusztus (1–1) a 83. percben
Dobos Barna:
– A helytállásért dicséret illeti csapatom valamennyi tagját.
Havrán József: – Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést. Minket is sújt a járvány, jól jön a két hetes szünet.

SZOLNOKI MÁV FC–ETO FC GYŐR 2–1 (1–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, 500
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Szilágyi Norbert, Kovács Gábor)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Szekszárdi, Horgosi, Tamás L., Bárdos – Kónya M., Rokszin (Tóth B., 75.), Berdó (Szabó B., 83.) – Novák, Kurdics (Kotula M., 70.) Vezetőedző: Csábi József
ETO FC GYŐR: Gundel-Takács – Kovács K., Dvorschák, Temesvári, Kerkez – Kiss M. (Szuhodovszki, 65.), Bagi – Szimcso, Berki, Májer – Priskin. Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Berdó (1–0) a 31., Berki (1–1) a 77., Novák (2–1) 92. percben
Csábi József
: – Jó csapat ellen sikerült begyűjtenünk a három pontot. Ez már nem az a Győr, amely hetekkel ezelőtt több sebből vérzett. Erőn felül teljesítettünk, jól futballoztak a srácok, ismét bebizonyítottuk, hogy az elmúlt 15 forduló eredményessége nem a véletlen műve.
Csató Sándor: – Uraltuk a játékot, megvoltak a helyzeteink, mégis a Szolnok szerezte meg a vezetést. A második félidőben nem volt benne a hazai gól a mérkőzésben, egyszerűen nem értem, mi történt. Egyenlítettünk, mentünk előre a győzelemért, és a végén a Szolnok egy beívelt labdát befejelt... Bosszús vagyok.

BUDAÖRSI SC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 3–1 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 150
néző. Vezette: Derdák Marcell (Horváth Róbert, Kulman Tamás)
BUDAÖRS: Kovács P. – Menyhárt, Kékesi (Fényes, 78.), Gyurácz, Zeke – Molnár Cs., Sajbán Miklós (Petró, 66.), Petneházi (Zsidai, 76.), Csiki (Molnár T., 76.) – Halmai Á., Horváth R. (Pethő, 78.). Vezetőedző: Márkus Tibor
CSÁKVÁR: Markek – László N. (Papp M., 84.), Nándori (Vukaszovics, 53.), Albert I., Major G. – Madarász, Posztobányi, Mészáros D. – Kocsis B., Vörös (Baracskai, 72.), Ganbayar. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Horváth R. (1–0) a 8., Madarász (1–1) az 55., Molnár T. (2–1) a 86., Halmai Á. (3–1) a 90. percben
Márkus Tibor
: – A kupafiaskó után szerettünk volna visszavágni a Csákvárnak, amely szerencsére sikerült. Nem játszottunk igazán jól, de eredményesek voltunk.
Visinka Ede: – A három legjobb labdarúgónk nélkül is óriásit küzdöttek a játékosaim. Végig hittem benne, hogy pontot szerezhetünk az NB II egyik élcsapatának otthonában, de a hajrában elveszítettük a mérkőzést. Dolgozunk tovább.

BFC SIÓFOK–KAZINCBARCIKAI SC 3–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, 100 néző. Vezette: Zám Zsolt (Horváth Zoltán, Vörös Dániel)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Horváth M., Kiss B. – Kecskés T., Tajthy – Gaál B. (Hajnal G., 84.), Elek B., Balogh B. (Tömösvári, 78.) – Horváth P. (György N., 89.). Vezetőedző: Waltner Róbert
KAZINCBARCIKA: Tóth A. – Majzik (Iszák D., 82.), Szűcs K., Fótyik, Orosz D. (Farkas A., 43.) – Németh T., Tóth B. (Tóth L., a szünetben) – Toma, Bereczki (Kovac, 43.), Korbély – Oldal. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző: Gaál B. (1–0) a 4., Balogh B. (2–0) a 38., Tömösvári (3–0) a 89. percben
Waltner Róbert
: – Fegyelmezett volt a csapat az egész mérkőzésen, mind támadásban, mind védekezésben. A mentalitás rendben volt az összes pályára lépő játékosnál, csapatként küzdöttek, és betartottak minden taktikai utasítást.
Vitelki Zoltán: – Rosszul kezdtük a mérkőzést, korán hátrányba kerültünk. A második félidőre rendeztük a sorokat, a lehetőségeink is megvoltak, de nem sikerült kihasználni az adódó helyzeteket.

20. Debreceni EAC 16 3 13 12–31 –19 9

A 13. fordulóból elhalasztott ETO FC Győr–Budaörs mérkőzést november 13-án játsszák.
A 15. fordulóban elmaradt Soroksár–Szeged-Csanád mérkőzés sorsáról még nem hozott döntést az MLSZ.
A Debreceni VSC–Békéscsaba (16. forduló) mérkőzés három pontját játék nélkül, 3–0-s gólkülönbséggel a DVSC kapta meg, mert a Békéscsaba a koronavírus-fertőzések miatt nem tudott kiállni a meccsre (a debreceniek nem mentek bele a halasztásba).