Felkészülés: a Sturm Graz nem adott esélyt a Fehérvárnak

2021.01.10. 16:58
Fioláék kikaptak a Graztól (Fotó: molfehervar.hu)
A háromszoros osztrák bajnok és ötszörös kupagyőztes Sturm Graz ellen kétgólos vereséget szenvedett a Mol Fehérvár. A székesfehérvári együttesnek ez volt a második felkészülési mérkőzése Horvátországban.

A Sturm Graz nemzetközi porondon legutóbb 2019 nyarán szerepelt, akkor az Európa-liga selejtezőjében a norvég Haugesunddal szemben esett ki – olvasható a Vidi honlapján megtalálható szöveges tudósításban. Megjegyzik: a transfermarkt.de adatai szerint a klub játékoskerete több mint 20 millió eurót ér, a legértékesebb játékosok a középpályás Jon Gorenc Stankovic és a támadó Otar Kiteisvili 3-3 millió eurós értékekkel.

Szűk negyedóra elteltével az osztrák együttes szerzett vezetést – pontrúgást követően Francisco Mwepu vette be a magyar csapat kapuját (0–1). A 42. percben kétgólosra növelte előnyét a Sturm: Mwepu labdáját a veterán Jakob Jantscher értékesítette (0–2).

A második játékrész elején ismét betaláltak az osztrákok: egy sarokrúgás után 16 méterről Christian Lang vágta kapásból a labdát a hálóba (0–3).

A 88. percben a Vidi szépített: Halmai Ádám beadása nyomán Szabó Levente lőtt a kapuba (1–3).

A helyszínen a mérkőzést a Budafok vezetőedzője, Csizmadia Csaba is megtekintette.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Mol Fehérvár FC–Sturm Graz (osztrák I.) 1–3 (0–2)
Funtana (Horvátország)
Fehérvár:
Rockov (Kovács D., a szünetben) – Fiola, Rus (Muszliu, 62.), Stopira (Tamás O., 62.), Hangya (Zeke, 62.) – Alef (Nikolov, 17.) – Rúben Pinto (Nyári, 62.), Houri (Halmai Á., 62.) – Petrjak (Géresi, 62.; Dárdai P., 77.), Nikolics (Zivzivadze, 62.), Bamgboye (Kovács I., 62.; Szabó L., 77.)
Gólszerző:Szabó L. (88.), ill. Mwepu (14.), Jantscher (42.), Lang (52.)