DVTK: Hiába ordítottam a kispadról - Tomiszlav Szivics

2015.03.14. 08:56
A Pécsi MFC pénteken kétgólos hátrányból tudott egyenlíteni, és szerzett így pontot Diósgyőrben az NB I 20. fordulójában. Lássunk egy-két statisztikai érdekességet a meccsről, illetve azt, hogyan értékeltek a lefújást követő sajtótájékoztatón a vezetőedzők.

A DVTK a 2–2-es döntetlennel megőrizte 2014 áprilisa óta tartó hazai veretlenségét, miután akárcsak a legutóbbi három bajnokiján, ezúttal is megszerezte a vezetést. Győzni viszont nem tudott, ez volt a harmadik hazai döntetlenje az idényben. A Diósgyőr három meccse nyeretlen, de volt már ennél rosszabb, négymeccses nyeretlenségi szériája is a szezonban: október 18. és november 1. között.

A PMFC három bajnoki óta veretlen, ez szeptember óta először fordult elő a csapattal. A baranyaiak 2014. szeptember 19. után ikszeltek újra az NB I-ben.

MESTERMÉRLEGEK

TOMISZLAV SZIVICS, A DVTK VEZETŐEDZŐJE: – Az első félidőben jól játszottunk, sokat támadtunk, feltehettük volna a pontot az i-re, hiszen kettő nullás előnyünknél óriási ziccerünk volt, ám kihagytuk. Ez volt a mérkőzés fordulópontja. A szépítés és az egyenlítés előtt is figyelmetlenek voltunk.

A pécsiek első gólja előtt hiába ordítottam a kispadról, hogy tartsuk meg a labdát és járassuk, ehelyett eladtuk, ráadásul vagy tízen ragadtunk fent a támadásnál. Az egyenlítő gól előtt az egész védelem elaludt, amellett a kapusunk is jobban figyelhetett volna. Kis dolgoknak tűnnek ezek, ám csak fokozzák az ember hiányérzetét. Koman Vladimir maga kérte a cseréjét, azt mondta, megsérült. Kénytelen voltam átszervezni a csapatot, Miroszlav Grumicsot húztam vissza szűrőbe. Ilyen a futball, a jó csapat kihasználja a hibáidat. Márpedig látszott, ez a Pécs valóban jó csapat, kiválóan kontrázik.

ROBERT JARNI, A PMFC VEZETŐEZŐJE: – Ahogy a mérkőzés beharangozójában is mondtam, nyerni jöttünk Diósgyőrbe. Mindent meg is tettünk érte, de nem sikerült. Elégedetlenségre ugyanakkor csakugyan nem lehet okom, hiszen játékosaim remek munkát végeztek, a padlóról álltak fel.

Nem szeretnék az egyéni hibákkal foglalkozni. Az első félidő olyan volt, amilyenre eleve számítottunk, kemény, harcias. Lélektani szempontból remek időpontban szépítettünk, s a folytatásban már bátrabban támadtunk. Úgy érzem, nemcsak a védekezésünkön, hanem a támadójátékunkon is sikerült fejleszteni – fogalmazott a szakember, aki a második gólt szerző, három fordulón belül másodszor eredményes Rácz Ferencre is kitért. – Nagyra értékeljük a fiatal játékos erőfeszítéseit, és szerencsére legutóbb kétszer is elsült a lába. Fontos tagja csapatunknak, folyamatosan számítunk rá, több fronton kell helytállnunk még a szezonban. Amíg nem maradtunk bent matematikailag is, nem lazíthatunk.

NB I
20. FORDULÓ

Diósgyőri VTK–Pécsi MFC 2–2 (Bacsa 29., Marjanovics 31., ill. Makriev 42., Rácz F. 74.)