NB II: fordulatos meccsen ikszelt a Balmaz és a Siófok

2013.12.01. 15:00
A labdarúgó NB II 16. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén fordulatos meccsen a Balmazújváros hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Siófokkal.

Az első félidő közepén a Balmazújváros szerzett vezetést egy mintaakció révén: jobb oldali beadást követően Virágh Aladár érkezett nagyszerű ütemben, és passzolta a labdát néhány méterről a kapuba, 1–0. A találat után a vendég Siófok fokozatosan átvette a mérkőzés irányítását, ami a 44. percben érett góllá, ekkor egy szöglet után Jusuf Dajic fejelte öt méterről a kapuba a labdát, 1–1.Virágh Aladár érkezett nagyszerű ütemben, és passzolta a labdát néhány méterről a kapuba, 1–0. A találat után a vendég Siófok fokozatosan átvette a mérkőzés irányítását, ami a 44. percben érett góllá, ekkor egy szöglet után Jusuf Dajic fejelte öt méterről a kapuba a labdát, 1–1.

A szünet után ott folytatták a vendégek, ahol abbahagyták: a 47. percben Papp Szilárd használta ki a hazaiak védelmének megingását, 1–2. Nem sokáig örülhetett a vezetésnek a Siófok, ugyanis két percre rá egy szögletet követően a góllövőlistát vezető Urbin Péter volt szemfüles, és néhány méterről a kapuba kanalazott, 2–2. A gyors gólváltás után mindkét oldalon adódtak helyzetek, ám a győztes találatot egyik csapatnak sem sikerült megszereznie, így ezzel a döntetlennel az őszt a Siófok a harmadik, míg a Balmazújváros a ZTE-t megelőzve a negyedik helyen zárta.

LABDARÚGÓ NB II,
16. FORDULÓ, VASÁRNAP

BALMAZÚJVÁROS–SIÓFOK 2–2 (1–1)

Balmazújváros, 600 néző. Vezette: Szőts Gergely (Ring György, Buzás Balázs)
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Bokros, Kónya, Kiss L. (Müller, 20.), Németh Á. – Oláh G., Szöllősi – Nagy R., Tóth D. (Pintér N., 69.), Virágh A. (Demjén, 78.) – Urbin. Vezetőedző: Híres Gábor
SIÓFOK: Tajti – Kiss Zs., Pécseli, Papp Sz., Novák – Fülöp N., Futó (Peszmeg, 77.) – Nagy D., Vass M. (Bogáti, 57.), Gárdos (Papp M., 66.) – Dajic. Szakmai igazgató: Horváth Károly
Gólszerző: Virágh A. (1–0) a 23., Dajic (1–1) a 44., Papp Sz. (1–2) a 47., Urbin (2–2) a 48. percben
Híres Gábor: – Motiváltan és jól játszottunk. Egy nagyon durva és szerencsés csapat vitt el egy pontot, úgy érzem, hogy Jusuf Dajic szabálytalan megmozdulása piros lapot érdemelt volna null-nullás állásnál.
Horváth Károly: – Két rúgott góllal meg kellett volna nyerni a mérkőzést, sajnos nem sikerült. Végül összességében örülök a döntetlennek.

1. Nyíregyháza Spartacus 16 12 2 2 32–12 +20 38
2. Dunaújváros PASE 16 11 2 3 29–16 +13 35
3. Siófok 16 8 4 4 22–16 +6 28
4. Balmazújváros 16 8 3 5 32–27 +5 27
5. Zalaegerszegi TE FC 16 8 3 5 25–23 +2 27
6. FC Ajka 16 8 2 6 29–25 +4 26
7. Békéscsaba Előre 16 7 4 5 27–22 +5 25
8. Gyirmót FC Győr 16 7 3 6 26–20 +6 24