NB II, Nyugati csoport: a Gyirmót egygólos vereséget szenvedett Pécsett

2010.04.03. 19:06
A pécsi rangadó parázs hangulatban és három kiállítással zárult (Fotó: Laufer Péter)
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság Nyugati csoportjában a listavezető Gyirmót Pécsett szenvedett egygólos vereséget. Miután a fordulóban a második helyen álló Siófok biztosan verte meg a Honvédot, négy pontra csökkent a két együttes közötti különbség a tabellán.

A feljutásra remek eséllyel pályázó, első helyen álló Gyirmót annak ellenére rangadóra készülhetett pécsi vendégjátéka előtt, hogy a házigazdáknak csak a múltja fényes, a jelene kevésbé. Ám nagyra törő terveket szövögetnek, Várhidi Péter irányításával visszavágynak az élvonalba, és a pontok szorgos gyűjtésével arról sem tettek le, hogy már az idén célba érjenek. Ehhez azonban a Gyirmót elleni mérkőzést mindenképpen hozniuk kellett.

SZAVAZÁS

Melyik csapat jut fel az élvonalba?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A vendégek a forduló előtt 13 ponttal gyűjtöttek többet, mint a házigazdák, így számukra kisebb téttel bírt a találkozó, nagy félnivalójuk egyelőre nincs a pécsiekkel szemben. Kiprich József vezetőedző csapata a 30. percben szerzett góllal megszerezte a vezetést, és került közelebb szezonbeli tizennegyedik sikeréhez.

A második felvonás elején azonban a jelentős NB I-s múlttal és némi légiós háttérrel bíró Gyánó Szabolcs révén egyenlítettek a házigazdák, akik a lefújás előtti pillanatokban a győzelmet is megszerezték, akkor Sütő László volt eredményes.

A pécsi gól két vendégjátékosnál is kicsapta a biztosítékot, a gyirmóti gólt jegyző Laki Balázs, valamint Tóth Norbert is piros lapot kapott. A házigazdák sem teljes létszámban fejezték be a küzdelmet, tőlük a 93. percben ugyancsak egy gólszerző, Sütő jutott a kiállítás sorsára.

NB II, NYUGATI CSOPORT, 20. FORDULÓ
PÉCSI MFC-GYIRMÓT SE 2–1 (0–1)
Pécs, 1500 néző. V: Solymosi (Takács G., Kiss I B.)
PMFC: Hegedűs L. – Regedei, Stark, Sütő, Szamosi – Berdó, Pintér A., Kvekveskiri (Lantos, 86.) – Lovrencsics G. (Szabó B., 70.), Gyánó, Nagy O. (Cseri, 65.). Vezetőedző: Várhidi Péter
GYIRMÓT: Boros T. – Pirka, Kozmér, Böjte, Szabó Cs. – Lajtos, Kiss Zs., Baumgartner, Nagy L. (Varga L., 80.) – Tóth N., Laki B. (Csermelyi, 68.). Vezetőedző: Kiprich József.
Gólszerző: Laki B. (0–1) a 30., Gyánó (1–1)  a 51.,  Sütő (2–1) a 88. percben
Kiálltva: Sütő (Boros megtámadásáért) a 93., ill. Laki B. (a játékvezető megsértéséért, a kispadról) a 90., Tóth N. (sportszerűtlen viselkedésért) a 90. percben
Várhidi Péter:  – Ez egy ütközet, egy nagyon kemény csata volt, amelyen mindkét csapat győzelemre játszott. A végén talán a szerencse is melletünk volt, de az ilyen mérkőzés erősíti a csapatot.
Kiprich József: – Pályafutásom során ilyen sportszerűtlenséget még nem láttam, „gratulálok” a volt szövetségi kapitánynak a csapatához.

BFC SIÓFOK-BP. HONVÉD II 3–0 (1–0)
Siófok, 350 néző. V: Kiss N. (Kulman, Nagy T.)
SIÓFOK: Szalma – Fehér Zs. (Sallér, 74.), Graszl K., Márton, László A. – Thiago (Horváth A., 67.), Ludánszki (Tóth B., 82.), Kanta Sz., Ribi – Délczeg, Sowunmi. Vezetőedző: Horváth Károly
HONVÉD II: Saleh – Baráth, Simkó, Szórád, Gohér – Tisza K., Hidi (Frizoni, 57.) – Azevedo, Sós, Czár, Freud (Rábold, 37.). Edző: Szalai László
Gólszerző: Délczeg (1–0) a 12., Délczeg (2–0) az 52., Kanta Sz. (3–0) a 74. percben
Horváth Károly: – A mérkőzés elején még az előző bajnoki feszültségét is éreztem a játékosokon, de ezt a gólok feloldották, és magabiztosan nyertünk.
Szalai László: – Hetek óta szerda-szombat ritmusban játszunk, ám ettől függetlenül egyenrangú ellenfelek voltunk, csak játékosaimnál még hiányzik néhány száz élvonalbeli mérkőzés rutinja.

VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA-BUDAÖRSI SC 4–2 (0–1)
Felcsút, 300 néző. V: Oláh G. (Szalai D., Kis T. L.)
VIDEOTON II: Halasi – Papizsanszkij, Novakovics, Radovics, Sötét (Zimányi, a szünetben) – Lelkes (Olasz D., a szünetben), Kocsis G., Margitics, Móri – Máté J. (Papucsek –, 78.), Lencse. Edző: Varga István
BUDAÖRS: Kozma T. – Pleván, Végh A., Trampler, Mihályi – Csobánki (Schafranek, 74.) – Sándor I., Farkas Á., Nagy R. (Csillag, 61.) – Tüske, Márkus. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Márkus (0–1) a 10., Máté J. (1–1) az 56., Lencse (2–1) a 68., Olasz D. (3–1) a 77., Farkas Á. (11-esből, 3–2) a 90., Margitics (4–2) a 92. percben
Kiállítva: Mihályi (Margiticsot rántotta le) a 86. percben
Varga István: – Első félidei hátrányunk után négy kettőre nyertünk, vagyis játékosaim megérdemlik a dicséretet.
Lucsánszky Tamás: – Ellentétes félidőket láthattunk, és sajnos ebből nem mi jöttünk ki győztesen.

SZTK-ERIMA-HÉVÍZ FC 1–0 (0–0)
Szigetszentmiklós, 300 néző. V: Farkas T. (Szpisják, Agócs)
SZTK: Balikó – Fülöp N., Király A., Rédei, Horváth Á. – Pintér Z. – Schrancz, Csepregi (Mojzer, 33.), Csurka – Tóth M. (Makutima, 90.), Ivancsics (Meggyes, 91.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
HÉVÍZ: Miski – Sipos Zs., Kállai, Pomper, Gellér – Markovics Horváth A. – Kerek (Miszori, 69.), Páli (Pandúr T., 85.), Fritz – Csovics (Marosvölgyi, 16.). Vezetőedző: ifj. Mihalecz István
Gólszerző: Tóth M. (11-esből, 1–0) a 84. percben
Aczél Zoltán: – Nagyon nehéz, de nagyon megérdemelt győzelem ez. Nagybetűs a csapatom.
Mihalecz István: – A döntetlen reálisabb eredmény lenne, de egy jogos tizenegyesgóllal nyert az ellenfél.
1. Gyirmót SE 19 13 3 3 32–15 +17  42
2. BFC Siófok 18 12 2 4 28–14 +14  38
3. PMFC 17 10 2 5 32–15 +17  32
4. Kozármisleny SE 17 9 5 3 33–16 +17  32
5. FC Tatabánya 18 10 1 7 35–23 +12  31
6. FC Ajka 18 8 4 6 29–31 –2  28
7. Szigetszentmiklósi TK 19 7 6 6 27–26 +1  27
8. Győri ETO FC II 18 5 8 5 27–21 +6  23