Nyertek a listavezetők nyugaton; keleten vasárnap lesz a nagy nap

2008.05.24. 21:57
A másodosztály Nyugati csoportjának 29. fordulójában a Haladás idegenben, magabiztos játékot bemutatva 3–0-ra veret a Komló együttesét. A már bajnok szombathelyi csapat így megőrizte hétpontos előnyét a tabellán a Felcsúttal szemben. Nyugaton nyert még a Felcsút és a Gyírmót is. Keleten a két első vasárnap játszik.
Andorka Péter kettőt vágott
Fotó: M.Németh Péter (NS-archív)

Gyakorlatilag már minden fontos kérdés eldőlt a másodosztályban. A bajnokcsapat már mindkét oldalon a forduló előtt megvolt, s most már a kiesők névsora is teljes.

Vácot gólgazdag mérkőzést láthattak a szurkolók. A hazai csapat 4–3-as sikere pedig a tuzsér búcsúját jelentette a második – lefele.

Amúgy a szombati játéknapon a nagycsapatok nyugaton vitézkedtek, keleten ugyanis a bajnokság első két helyezettje, a bajnok Kecskemét és a második Szolnok, csak vasárnap lép pályára. Egymás ellen.

A Nyugati csoportban ellenben játszott az első három helyezett. A Haladás idegenben nyert 3–0-ra a Komló ellen. Andorka két gólt vágott, míg Hegyi egyszer volt eredményes. A győzelemmel pedig a szombathelyi együttes megőrizte hétpontos előnyét a tabellán.

Mert bizony nyert a második Felcsút is. Szíjjártó István együttese a Soroksárt verte minimális különbséggel, 1–0-ra. Idegenben.

A Gyirmót pedig már az első félidőben kialakította a végeredményt a vendé Pécs ellen. Ekkor 2–1 volt az állás, akárcsak a végén.

KELETI CSOPORT

29. FORDULÓ
KAZINCBARCIKAI SC–JÁSZBERÉNY 2–1 (0–1)
A mérkőzés osztályzata: 3
Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Farkas Á. (8) (Berettyán, Tóth I.)
KAZINCBARCIKA: Botló – Hanász, Bányai, Kovács R., Sebők T– Kerékgyártó (Máthé, a szünetben), Kovács P., Engi (Romhányi, 83.), Zimányi – Stevica, Binder (Kerekes I., 69.)
Vezetőedző: Kócsi József
JÁSZBERÉNY: Roza – Fekete, Majzik, Lukácsi, Hidvégi – Hamar (Móczó, 83.), Bárkányi , Póti , Mohácsi G. (Vaszicsku Z., 77.), Rebryk 6 – Németh Gy.
Vezetőedző: Sándor István
Gólszerző: Németh Gy. (0–1) a 8., Bányai (1–1) a 70., Bányai (tizenegyesből 2–1) a 71. percben
Kócsi József: – Örülünk, hogy a tavasszal hazai környezetben veretlenek maradtunk, az pedig még nagyobb boldogság, hogy sikerült összeraknunk egy ilyen szerethető csapatot.
Sándor István: – Nagyon el vagyok keseredve! Három mérkőzést veszítettünk egymás után és rendre tizenegyeseket ítéltek ellenünk. Ügyesen játszottunk, de ezt azért nem bírjuk el.

VECSÉSI FC–TÖKÖL 2–1 (0–0)
Vecsés, 300 néző. Vezette: Arany T. (Agócs, Vígh T.)
VECSÉS: Somodi – Máj, Hungler, Kiskapusi, Csirinyi – Menyhárt, Molnár I., Csillag (Csépe, –, 82.), Králik (Molnár Z., a szünetben) – Mészáros (Lukács B., a szünetben), Faragó
Edző: Pisont István
TÖKÖL: Balázs – Mojzes, Vedres, Demény, Medgyesi – Csönge, Vejmola, Palásti, Varga L. – Gasparik, Radnics
Edző: Gyimesi László
Gólszerző: Faragó (1–0) az 51., Lukács B. (2–0) a 65., Gasparik (2–1) a 89. percben
Pisont István: – Nem játszottunk igazán jól, idegesek voltunk, de összességében elégedett vagyok a csapat hazai teljesítményével. Szépen búcsúztunk közönségünktől.
Gyimesi László: – Ennyivel jobb csapat nálunk a Vecsés, a végére sikerült izgalmassá tennünk a mérkőzést, az egyenlítésre azonban nem volt lehetőségünk.

VÁC ÚJBUDA LTC–TUZSÉR ERDÉRT SE 4–3 (2–1)
Vác, 200 néző. Vezette: Gyarmati II T. (8) (dr. Varga, Pápai)
VÁC: Horváth G. – Horváth T., Gáspár (Wilfred, 65.), Farkas P., Demény (Lettrich, a szünetben) – Kocsis G., Kovács P., – Rusvay (Bánáti, 84.), Vén, Margitics – Szabó V.
Vezetőedző: Verebes József
TUZSÉR: Dobó – Tóth Á. (Sikorszki, a szünetben), Szilágyi, Szabó I. (Tóth T., 79.), Dancs – Gergely (Minyin, a szünetben), Babják , Iván, Fodor– Simon, Fekete Á.
Vezetőedző: Virovecz Pál
Gólszerző: Rusvay (1–0) a 18., Kovács P. (2–0) a 34., Simon (2–1) a 45., Simon (2–2) az 52., Vén (3–2) az 58., Minyin (3–3) a 86., Vén (4–3) a 89. percben
Kiállítva: Babják (72. p.)
Verebes József: – A szokásos koreográfia szerint sikerült megint nehézzé tennünk egy kis csapat elleni mérkőzést.
Virovecz Pál: – Megint sikerült magunkat megverni, ilyen elemi hibákat az NB II-ben nem lehet elkövetni.

OROSHÁZA FC–MEZŐKÖVESD-ZSÓRI 3–0 (1–0)
Orosháza, 400 néző. Vezette: Mészáros I. (9) (dr. Hegyi, Beidek)
OROSHÁZA: Halász – Szabó N., Fekete Z., Pardi, Lupsa – Lengyel (Lovas 76.), Kerepeczki, Elekes, Buza (Ábel a szünetben) – Petneházi, Kocsis D. (Mike a szünetben)
Vezetőedző: Belvon Attila
MEZŐKÖVESD: Szabó Á. – Vágó (Farkas N. 73.), Toplenszki – Udvari, Sivák – Fekete V. (Somogyi 63.), Borsos, Puskás (Olasz 63.), Varga Z. – Salatic, Bogdány
Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Petneházy (1–0) a 3., Lengyel (2–0) az 55., Ábel (3–0) a 60. percben
Kiállítva: Bogdány (85. p.)
Belvon Attila: – Örülök, hogy győzelemmel sikerült búcsúzni az orosházi közönségtől. Reméljük, hogy a fair play uralkodik a hátralévő mérkőzéseken.
Huszák Géza: – Egyenlő erők küzdelmében a hazaiak berúgták, mi pedig kihagytuk még a kihagyhatatlan helyzeteket is.

NYUGATI CSOPORT

29. FORDULÓ
BUDAÖRSI SC–LOMBARD PÁPA TERMÁL FC 0–1 (0–0)
Budaörs, 200 néző. Vezette: Kiss N. (8) (Deutsch Sz., Kepe A.)
BUDAÖRS: Totka 5 (Babócsy –, 76.) – Csengő 5, Kollár 6, Szirtesi 6, Novák A. 5 – Tüske 6, Nagy R. 6, Varga D. 6, Németh T. 6 (Farkas Á. 5, 42.) – Pálinkás 5 (Zimon –, 83.), Farkas J. 5
Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
PÁPA: Szűcs L. 0 – Zsók 7, Dlusztus 6, Kovács Sz. 7, Stilet 6 – Ahodikte 6, Tóth G. 6, Schrancz 6 (Roni –, 94.), Gyömbér 5, Szabó Z. 6 (Füredi –, 91.) – Alex 5
Vezetőedző: Urbán Flórián
Gólszerző: Zsók (0–1) a 73. percben
Lucsánszky Tamás: – Ma is csak a szemre tetszetős játékra futotta, sajnos ez nem pontozásos sportág.
Urbán Flórián: – Küzdelmes mérkőzésen egy góllal jobbak voltunk az ellenfélnél.

SOROKSÁR FC–FELCSÚT FC 0–1 (0–1)
Haraszti út, 300 néző. Vezette: Pető (7) (Ortó, Márkus)
SOROKSÁR: Komora – Hauser, Hegedűs Cs., Tandari, Szekeres – Horváth D. (Janovics 66.), Rebecsák, Csepregi, Mundi, Kis R. – Skiita (Héray 73.)
Vezetőedző: Elekes József
FELCSÚT: Kozma – Szalai (Izing a szünetben), Makrai, Tamási, Trampler – Venczel, Székesi (Mihályi 73.) – Domján, Imrik, Ribi – Disztl (Noah 66.)
Vezetőedző: Szíjjártó István
Gólszerző: Imrik (0–1) a 13. percben
Elekes József: – Sokszor elmondhattam a tavasz folyamán, hogy nem érdemelt a csapatunk vereséget, ezúttal sem, de a szokásos hibánkat elkövettük, és ez megpecsételte a sorsunkat.
Szíjjártó István: – Ha kritikus szemmel nézném a meccset, akkor hétfőn több játékosom rossz szemmel nézne rám. Így maradjunk annyiban, hogy 1–0-ra nyertünk.

DUNAÚJVÁROS FC–BARCSI SC 0–2 (0–1)
Dunaújváros, 400 néző. Vezette: Hegedűs A. (9) (Albert, Medovarszki)
DUNAÚJVÁROS: Kálmán 5 – Szabó G. 6, Szepessy D. 5, Facskó B. 6, Pénzes 6 – Rátkai 5 (Facskó J. –, 64.) – Nagy A. 5 – Szauter 5, Szepessy R. 5 (Huszár –, 88.), Frőhlich 5 (Lukács 5, 54.) – Drozdik 5
Vezetőedző: Szepessy László
BARCS: Kuczkó 6 – Pókos 6, dr. Matus 6, Horváth Á. 6, Kónya 6 – Szabó N. 5 (Gyaraki –, 89.), Horváth A. 6, Horváth P. 6, Kollega 5 (Vass –, 80.) – Koller 6, Kordé 5 (Tompa –, 66.)
Vezetőedző: Dárdai Pál
Gólszerző: Horváth A. (0–1) a 35., Koller (0–2) a 90. percben
Szepessy László: – Vereségünk ellenére is gratulálok csapatomnak, hogy a minimális célt túlteljesítve biztosan kiharcolta a bentmaradást.
Dárdai Pál: – A helyzetek alapján megérdemelten nyertünk, különösen a második félidőben játszottunk jól.

KOMLÓI BÁNYÁSZ SK–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–3 (0–2)
Komló, 300 néző. V: Németh Á. Márton Zs., Szalai)
KOMLÓ: Kovácsevics – Kelemen, Győri J., Fodor, Fellai, Korbuly, Méhn, Kardos, Sághy (Müllerlei 73.) – Egle (Tallósi 62.), Szabó Cs.
Vezetőedző: Mészáros Ferenc
SZOMBATHELY: Rózsa – Csontos, Guzmics, Kuttor, Devecseri – Vörös, Rajos, Sipos N. (Burkus 75.) – Nagy G. (Schimmer 70.), Andorka, Simon A. (Hegyi, a szünetben)
Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Androrka (0–1) az 5., Andorka (11-esből, 0–2) a 43., Hegyi (0–3) az 59. percben
Kiáőllítva: Fodor a 42. percben
Mészáros Ferenc: – Röviden összefoglalva kaptunk egy potyagólt, egy jogtalan tizenegyest kiállítással együtt. Ezután a második félidőben már osztálykülönbség volt a csapatok között.
Csertői Aurél: – Jól játszottunk, gólokat rúgtunk, néha látványos labdarúgást mutattunk. Könnyebben nyertünk, mint amire számítottunk.

GYIRMÓT SE–PÉCSI MFC 2–1 (2–1)
Győr-Gyirmót, 400 néző. Vezette: Szilasi Sz. (Lémon O., Takács G.)
GYIRMÓT: Boros T. – Varga G., Kozmér, Szabó Cs., Földes K. – Nagy L., Török Z., Baumgartner (Nyári 79.), Horváth R. (Németh L. 86.) – Szabó Zs. (Pirka 82.), Oross
Vezetőedző: Hannich Péter
PMFC: Sólyom – Sipos J., Lantos, Szabados, Kulcsár – Simonfalvi, Törtei (Wittrédi 58.), Gulyás M. (Farkas B.61.), Fónai – Lovrencsics, Horváth Zs. (Németh Zs. 79.)
Vezetőedző: Nagy Tamás
Gólszerző: Baumgartner (1–0) a 25., Lovrencsics (1–1) a 31., Nagy L. (2–1) a 37. percben
Kiállítva: Sólyom a 60. percben (második sárga lap)
Hannich Péter: – Még egy hiányzik a dobogóhoz.
Nagy Tamás: – Sokáig emberhátrányban játszottunk, mégis több ízben veszélyt jelentettünk a hazaiak kapujára, így a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna.