Egyre közelebb az áhított bajnoki aranyéremhez a Nyíregyháza

2007.06.03. 21:15
Nem botlott meg a Keleti csoportban listavezető Nyíregyháza a labdarúgó NB II 28. fordulójában, így a Spartacus ismét közelebb került a bajnoki címhez és az NB I-hez. A szabolcsiak előnye jelenleg öt pont a hétfőn pályára lépő Ferencváros ellen. Nyugaton a Felcsút pontokat veszített, így ismét a Siófok ugrott a lista élére.
Andorka Péter (fehér mezben), a Haladás játékosa két gólt szerzett a Balatonlelle ellen
Unger Tamás
Unger Tamás

Lippai Ákosnak a 67. percben szerzett góljával a Nyíregyháza 1-0-ra győzött a Szolnok ellen a labdarúgó NB II 28. fordulójában.

Gálhidi György csapata ezzel éppen azt a mérkőzést nyerte meg, amely a legnehezebbnek ígérkezett számára az utolsó három fordulóban.

Ezzel a sikerrel a Spartacus hatalmas lépést tett a bajnoki cím felé, hiszen öt ponttal vezet a hétfőn a Kazinbarcikát fogadó, egy mérkőzéssel kevesebbet játszott Ferencváros előtt.

Nem tudta megőrizni az élovas pozíciót a Nyugati csoportban a Felcsút. Urbán Flórián vezetőedző gárdája a BKV-Előrét fogadta, de hiába szerezte meg már a 2. percben a vezetést, a folytatásban számos gólhelyzetet elpuskázott, és a feltámadó fővárosiak a 64. percben Béres János büntetőjével egyenlítettek (1-1).

Szombathelyen a Haladás kiütötte a már kiesett Balatonlellét (6-1). A nyolc pont levonással büntetett vasi együttes csak százszázalékos teljesítményt nyújtva bízhat abban, hogy végül odaérhet az első helyre. Jelenleg két pont a hátránya a Siófok, Felcsút, Barcs éllovas trió mögött.

További információ, hogy az új szponzori csoport – Illés Béla és társai vállalkozása – a megkötött szerződés alapján július 1-vel kapcsolódik be a szakmai munkába Szombathelyen.

Nyugaton immár tény, hogy a Balatonlelle, a Hévíz és a Celldömölk esett ki az NB III-ba.

Keleten a Békéscsaba 6-1-re verte a már kiesett Budafokot, így matematikailag még bent maradhat, de kizárólag akkor, ha mindkét hátralévő mérkőzését megnyeri, miköben sem a Jászapáti, sem a Jászberény nem szerez többet egy pontnál.