Az MTK megverte odahaza a Mezőkövesdet, amely egyre nehezebb helyzetbe kerül

2024.02.23. 19:50
Fotó: Árvai Károly
A labdarúgó NB I 22. fordulójának nyitó meccsén az MTK 3–1-re legyőzte odahaza a Mezőkövesdet.

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ
MTK Budapest–Mezőkövesd Zsóry FC 3–1 (Németh K. 45., 70., Varju 72., ill. Cseke 7.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1734 néző. Vezette: Vad II

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nézőcsalogató párharcként aligha reklámozhatta az MTK Budapest és a Mezőkövesd Zsóry FC médiastábja a két csapat egymás elleni összecsapását. Nemcsak az elmúlt hetekben tapasztalt eredménytelenség, hanem az ellenfél térfelén mutatott visszafogott játék is elriaszthatta a közönséget. Negyvenöt perccel a kezdő sípszó előtt kongott az ürességtől a Hidegkuti Nándor Stadion, így a jegyzeteiket bújó megszeppent újságírókon kívül nem sokan élték át a hazai hangulatfelelősök látványos, reflektoros fényshow-ját, amely a melegíteni készülő MTK-futballistákat fogadta.

A hazaiak három sima vereséget követően igyekezték visszahízelegni magukat szurkolóik szívébe: az FTC-től 5–1-re, a Fehérvártól 2–0-ra, a Puskás Akadémiától 6–1-re kaptak ki, szinte megismételve az őszi, hasonlóan dicstelen sorozatot. Akkor a Fraditól hatot (6–1), a Fehérvártól hármat (3–0), míg a Puskástól ötöt (5–0) kapott Horváth Dávid vezetőedző csapata, tehát hasonló hangulatban készült a Mezőkövesd elleni találkozóra, mint októberben – akkor egyébként kikapott 1–0-ra. A Mezőkövesd jóval mélyebb gödörbe került az MTK elleni győzelme után, az Újpest elleni diadala (4–0) óta hét mérkőzésen két pontot szerzett, és sereghajtóként érkezett a fővárosba. S ha már a lila-fehérek: mindkét csapat az újpestiekkel szemben aratta legutóbbi győzelmét, ám amíg a Hungária körútiak ezt 2024 első bajnokiján, a borsodiak tavaly november 25-én.

Az áhított sikert Horváth Dávid nem a kezdőcsapat felforgatásával igyekezett elérni: a kiütéses vereségek ellenére bízik a 3–5–2-es formációjában, illetve az azt alkotó játékosokban. Milan Milanovics még kísérletezett, a Kisvárda elleni múlt heti vereséghez képest öt helyen változtatott a mezőkövesdi kezdőn, amelyben így is szerepet kapott a pályafutása 150. NB I-es mérkőzésén pályára lépő, éppen az MTK-ban nevelkedő és bemutatkozó Cseke Benjámin. S ki más szerzett volna vezetést, mint a jubiláló középpályás? Az előny kialakításával a múlt héten sem volt gondja a Mezőkövesdnek, a hetedik perctől kezdve az volt a kérdés, képes lesz-e megtartani.

Az MTK kemény magja válaszul az elmúlt hetekben kapott 13 – immár 14 – gólra, a 13. perc után foglalta el a helyét a stadionban, így a gólról lemaradtak, ám kifeszített üzenetük ettől talán még inkább értelmet nyert: „A címer többet érdemel!”

Az ellenfél térfelén zajló meddő hazai labdajáratás ellenére Sztefan Drazsics kétszer is gólt szerezhetett volna, ám némileg váratlanul Németh Krisztián egyenlített a félidő hajrájában. Ehhez persze kellett Vajda Sándor ügyetlen felszabadítási kísérlete, amiből a gólt eredményező szöglet lett.

A szünet előtti mozgalmas 25 percet csalódást keltő második félidő követte. Mintha az eredmény őrzésére küldték volna ki játékosaikat az edzők, a 70. percig teljesen unalomba fulladt a mérkőzés. Ekkor azonban Nemanja Antonov nagyszerű gólpasszal zökkentette ki a találkozót az egyhangúságból, Németh Krisztián pedig 2007. április 21. óta először szerzett két gólt NB I-es mérkőzésen. Két perccel később Varju Benedek találatával a meccs elején felvetődő kérdés is eldőlt: a Mezőkövesd a Kisvárda elleni találkozóhoz hasonlóan ezúttal sem őrizte meg hamar megszerzett előnyét.

Az MTK fellélegezhet, nem következett be újabb négyes vereségszéria, és a szurkolók is elégedettek lehetnek, hiszen ennyit biztosan érdemel az MTK-címer. 3–1