FFT: A láthatatlan Fradi-légió

FFT FFTFFT FFT
Vágólapra másolva!
2020.05.29. 10:32
null
A FourFourTwo magazin Döglött akták című rovatában elevenítette fel a legendássá vált FTC–Veszprém meccset 1991-ből (Fotó: fourfourtwo.hu)
A FourFourTwo magazin Döglött akták című rovatában elevenítette fel a legendássá vált FTC–Veszprém meccset 1991-ből, amely olyan jogi bonyodalmakhoz vezetett, hogy hajszál híján a Ferencváros 1992-es bajnoki címébe került.

 

Akkoriban még nem voltunk tagja az Európai Uniónak (lévén, hogy nem is volt Európai Unió), és az a szabály volt érvényben a magyar bajnokságban, hogy egy meccsen egy csapatban legfeljebb három idegenlégiós lehet egyszerre a pályán. 1991. november 9-én, az Üllői úton játszott Ferencváros–Veszprém bajnoki mérkőzésen azonban a Fradi szabályszegést követett el, mert az 59. percben Deszatnik Péter helyére csereként pályára küldte a korábbi szovjet válogatott, akkor már ukrán állampolgár Rácz Lászlót.

Így ő volt a csapat negyedik külföldije, hiszen a kezdőcsapatban volt a szovjet állampolgár Szergej Kuznyecov, az erdélyi magyar, ám román állampolgár Szenes Sándor, majd a 25. percben a megsérült Albert Flórián helyére beállt Patkós Csaba, aki szintén romániai magyar volt. Mindössze öt percig játszott a megengedettnél több légióssal a Fradi, mert a 64. percben Kuznyecov piros lapot kapott, miután könyökkel orrba vágta az egyik veszprémi játékost.

A mérkőzést Keller József szabadrúgásgóljával 1–0-ra megnyerte az FTC, de persze a meccs után már mindenki a négy légiósról beszélt. Pereskedés kezdődött, fenyegetésekkel, verbális erőszakkal, egymásnak ellentmondó újabb és újabb ítéletekkel – végül kiderült, hogy a tét a bajnoki cím.

A történet elolvasható a FourFourTwo.hu-n,IDE KATTINTVA!

Legfrissebb hírek

Ötvös Bence: Nem esik jól, ha így úszik el a győzelem

Labdarúgó NB I
15 órája

Ötvös Bence elmondta, mennyire volt feldúlt Robbie Keane az öltözőben

Labdarúgó NB I
2025.10.05. 21:48

„Hogyan volt ez tizenegyes?” – Keane élesen bírálta a játékvezető ítéleteit

Labdarúgó NB I
2025.10.05. 20:22

Varga Barnabás: Érthetetlen, Lenzsér Bence hogyan maradhatott végig a pályán

Labdarúgó NB I
2025.10.05. 19:25

Őrült hajrá és döntetlen a Ferencváros és a Paks rangadóján

Labdarúgó NB I
2025.10.05. 18:30

Gond nélkül nyert a Ferencváros Ljubljanában a kézilabda BL-ben

Kézilabda
2025.10.05. 15:37

Mi van vele? Újra a nyakában lóg a Fradi-medál – Babatunde Fatusi-interjú

Képes Sport
2025.10.05. 11:07

Varga Barnabás a Paks ellen játszhatja 100. meccsét FTC-mezben

Labdarúgó NB I
2025.10.05. 09:56
Ezek is érdekelhetik