„Az ideérkezésemkor nem nagyon voltak várakozásaim, mert nagyon gyorsan jött az ajánlat és néhány napon belül döntenem kellett. Az elmúlt két évben sok meglepetés ért, hálás vagyok a tapasztalatokért, mert rájöttem, hogy a magyar labdarúgás egyes részeiben hasonlít a némethez, de mégis más. Akadnak kulturális és szerkezeti különbségek, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a labdarúgás minősége attól függ, hogy melyik országban játsszák. Megpróbáltam kidolgozni egy stratégiát, hasonló filozófiával, mint Németországban. A magyar labdarúgás mély álomból ébredezik, már látható, mennyi új stadion épül. A labdarúgás iránti érdeklődés óriási” – nyilatkozta Michael Oenning.„Az ideérkezésemkor nem nagyon voltak várakozásaim, mert nagyon gyorsan jött az ajánlat és néhány napon belül döntenem kellett. Az elmúlt két évben sok meglepetés ért, hálás vagyok a tapasztalatokért, mert rájöttem, hogy a magyar labdarúgás egyes részeiben hasonlít a némethez, de mégis más. Akadnak kulturális és szerkezeti különbségek, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a labdarúgás minősége attól függ, hogy melyik országban játsszák. Megpróbáltam kidolgozni egy stratégiát, hasonló filozófiával, mint Németországban. A magyar labdarúgás mély álomból ébredezik, már látható, mennyi új stadion épül. A labdarúgás iránti érdeklődés óriási” – nyilatkozta Michael Oenning.
A német szakember 2016 januárjában egy olyan csapatot vett át, amely a kiesés elkerüléséért küzdött, tavaly viszont megszerezte a harmadik helyet és kupadöntőt játszhatott.
„Fiatal magyarokból akartam csapatot építeni. Az első héten elmondtam az elképzelésem, de mindenki csak nézett rám. Támadófutballt szerettem volna megvalósítani úgy, hogy mi birtokoljuk többet a labdát, így meghatározzuk a mérkőzés képét. Hosszú ideig a Vasas volt az egyetlen, amely három védővel állt fel. De sajnos nem akadt olyan csatárunk, aki tizenöt-tizennyolc gólt szerzett volna, vagy olyan védőnk, aki kellőképpen gyors, és mint Jérome Boateng. Ez a magyar labdarúgás problémája: alig vannak megfelelő középső védők és középcsatárok, ezt a pozíciót általában a légiósok foglalják el.”
Úgy fogalmazott, Magyarország átmeneti fázisban van, amikor a szövetség és a kormány is sokat áldoz a sportágra. Bár sokan vitatják, hogy a jobb létesítmények hatással lennének a minőségi futballra, ő biztos benne, hogy javulni fog a játék. „Szerintem Magyarország Európa-bajnokságot szeretne rendezni, ahogyan Lengyelország és Ukrajna. A szükséges helyszínek már rendelkezésre állnak.”
A klubcsapatok rendre kiesnek a nemzetközi kupák selejtezőiben, és ennek több okát is látja. Szerinte a fiatal tehetségek az első adandó alkalommal külföldre szeretnének szerződni a pénzkereseti lehetőségek miatt. Az olyan nagy csapatok, mint a Videoton vagy a Ferencváros, idősebb, külföldi játékosokat vesznek, így viszont aligha várható siker a nemzetközi porondon.