MLSZ: Storcknak kötelessége elmondani a véleményét – Csányi

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.04.27. 15:24
null
Csányi Sándor együttműködést sürget (Fotó: mlsz.hu)
Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) elnöke is megszólalt a Puskás Akadémia és Bernd Storck szövetségi kapitány közötti nézeteltérés kapcsán.

„A Puskás Akadémia tegnapi közleménye egy általános félreértésre hívta fel a figyelmemet – jelezte az mlsz.hu-nak Csányi Sándor, a szövetség elnöke. – Az MLSZ nemcsak szavakkal, hanem konkrét, állami forrásból származó támogatásokkal segíti az akadémiák munkáját. Tisztán kell látni, hogy többségében nem magánvagyonból, hanem állami pénzből indult meg az elmaradt magyar futball utánpótlás-nevelésének felzárkóztatása."

Mint elmondta, az MLSZ és minden résztvevő számára komoly felelősséget jelent az állami pénzek megfelelő felhasználása, ezért alapvető tévedés, hogy az MLSZ-forrásból támogatott klubok szakmai munkája kizárólag az ott dolgozók felelőssége és csak az ő döntéseiken múlik.

„A támogatási pénz nem fogható fel úgy, hogy azt valaki alanyi jogon kapja. Ez az összeg kizárólag azt célozza, hogy egy stratégiai fejlesztési területen összehangolt munkára kerüljön sor, ami hatékonyan szolgálja a sportág hosszú távú érdekeit. Aki a stratégia közös megvalósításában részt kíván vállalni, kaphatja a támogatást. Aki nem akar, az ne számítson a többletforrásra se. Egyébként a jövőben az MLSZ a többletforrások szétosztásánál fokozottabb mértékben veszi figyelembe az akadémiák szakmai munkáját, ami többek között abban is kifejeződik, hogy hány játékost sikerült nevelniük a hazai és nemzetközi élvonal számára."

Mint az UEFA utánpótlás-bizottságának elnöki tisztségét is betöltő Csányi Sándor rögzíti, a szövetség Kovács Ferenc által vezetett ad hoc bizottsága korábban egyértelművé tette, több játéklehetőséget és teret kell biztosítani a magyar tehetségeknek.

Bernd Storck sportigazgatónak és szövetségi kapitánynak, a legsikeresebb futballkultúrák egyikéből érkezett német szakembernek igenis kötelessége elmondani a véleményét konkrét esetekben, például egy-egy fiatal magyar játékossal kapcsolatban. Talán nem kell messzire mennem, ha azt mondom, Kleinheisler László esetében is hasznos volt, hogy letette a voksát. Szerintem pontosan az ilyen döntések meghozatala, szükség esetén visszajelzések megfogalmazása a legfontosabb feladata. Kérem ebben minden klub és akadémia megértését és támogatását, vagy úgy is mondhatom, hogy a futballunkban tegye mindenki a kötelességét!"

Mint ismert, a szövetségi kapitány korábbi nyilatkozatában nagy tehetségnek nevezte Kocsis Gergőt, és úgy fogalmazott, érthetetlen számára, miért mellőzik őt a Puskás Akadémiánál. A felcsúti klub erre úgy reagált, „a szakmai iránymutatásba és egyes akadémistáink helyzetbe hozásába még a magyar szövetségi kapitány sem avatkozhat bele”.

Storck a Nemzeti Sportnak hozzátette, hogy sportigazgatóként joga és kötelessége eldönteni, kik alkalmasak nemzetközi szinten is jól teljesíteni.

 

Legfrissebb hírek

NB I: négy vereséget követően Győrben törné meg pocsék sorozatát a két és fél év után újra utolsó Loki

Labdarúgó NB I
4 órája

Eddig nem ismert oldaláról és a magyar válogatott ezredik meccséről is beszélt Marco Rossi – videó

Magyar válogatott
18 órája

Újabb két Vasas-meccs kerül képernyőre

Labdarúgó NB II
2025.03.12. 12:46

Vécsei Bálint: Tapadunk az élmezőnyre a Pakssal, a tavasszal bármi megtörténhet

Labdarúgó NB I
2025.03.11. 10:36

Hornyák Zsolt: Erőben egyértelműen az Újpest fölé nőttünk

Labdarúgó NB I
2025.03.10. 09:02

Már csak két pont a Puskás előnye; Botka Endrének a vb-vel lenne teljes a pályafutása

E-újság
2025.03.09. 23:50

Sűrűsödő izgalmak – Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
2025.03.09. 23:22

Gergényi Bence: A legfontosabb ma az volt, hogy küzdjünk az Újpestért

Labdarúgó NB I
2025.03.09. 19:51
Ezek is érdekelhetik