Emberelőnyben sem megy, tovább tart a Videoton vesszőfutása

2015.09.12. 17:52
A Videoton hatodszor maradt alul nyolc forduló alatt (Fotó: Molnár Gyula)
A labdarúgó NB I 8. fordulójában a Paks hazai pályán a korábbi fehérvári Szakály Dénes (gól, „gólpassz”) vezérletével 2–0-ra legyőzte a bajnoki címvédő Videotont.

Nem indult rosszul a mérkőzés a vendégek számára, hiszen a rendkívül aktív Gyurcsó révén folyamatosan vezették a támadásokat, de igazán veszélyes lehetőség nem alakult ki.

A játékrész derekától kezdve aktívabbá váltak a paksiak, és bár Bartha távoli lövése még igencsak pontatlan volt, a 28. percben megszületett az első gól, a korábbi fehérvári Szakály Dénes szabadrúgása után Viníciusról került saját kapujába a labda – öngól (1–0).

A Vidi védője nem sokkal később a másik kapu előterében tűnt fel, de pechjére ekkor pontatlanabbul célzott, majd Szabó löketénél kellett Danilovicsnak a lécre tolnia a labdát, hogy megakadályozza a második paksi gólt.

A második félidő elején emberhátrányba került a házigazda, Szabó próbált büntetőt kiharcolni, de ehelyett műesés miatt megkapta a második sárga lapját is.

Hiába pörgött fel a fehérvári csapat, tíz emberrel játszva is a paksiak szereztek újabb találatot, Barthát felvágták a 16-oson belül, Szakály pedig a kapu közepébe lőtt – Danilovics csak hozzáérni tudott a labdába (2–0).

Bő egyórányi játékot követően Molnár Péternek leginkább saját védőivel kellett megküzdenie azért, hogy továbbra is megőrizze a kapuját a góltól, Vági fejesénél és nem sokkal később egy újabb saját kapu felé pattanó labdánál is hárítani tudott.

Az utolsó negyedóra nyitányán Filipe Oliveira lövésénél kellett még védenie a paksi kapusnak, majd Gyurcsó átlövését is hatástalanította Molnár, így a Paks 2–0-ra nyert, a Videoton pedig nyolc forduló után immár hat vereséggel áll.