Már biztos a Győri ETO ezüstje a Kaposvár legyőzésével

2014.05.17. 19:57
A bajnoki címvédő Győri ETO 5–0-ra nyert a Kaposvári Rákóczi otthonában, így pontszámban utolérte a listavezető Debrecent, ráadásul bebiztosította a második helyét is a tabellán. Rudolf Gergely duplázott, rajta kívül Andrics, Lipták és Trajkovics volt eredményes.

A zöld mezes Rudolf Gergely két góllal segítette nyerni a győrieket (Fotó: Szabó Miklós)

Mivel tegnap elhalasztották a Debrecen bajnoki mérkőzését, a Győr úgy léphetett pályára, hogy egy győzelemmel pontszámban újra befogná a listavezetőt. A címvédő nem is adott esélyt a már biztos kieső Kaposvárnak, a harmadik percben remek akció végén Nemanja Andrics szerezte meg a vezetést (0–1). Öt perccel később Lipták Zoltán duplázta meg a vendégek előnyét, a védő, Marko Dinjar szabadrúgását követően fejelt senkitől sem zavartatva a bal alsó sarokba. 0–2

Hamar szépíthetett volna a Rákóczi, hiszen Marek Strestík szabálytalanságát követően büntetőhöz jutott, de Dragos Firtulescu kilőtte a labdát a stadionból. Sokat elárul egyébként a vendéglátók támadópotenciájáról az, hogy Lubos Kamenárnak a 44. percben kellett bemutatnia az első védését. Mindeközben a Győr a túloldalon akkor került helyzetbe, amikor csak akart, és lőtt is még egy gólt az első félidőben. Varga Roland beadását Andrics lövése követte, amit Aaron Addo Dankwah és Rusák Edvárd közös erővel és nagy szerencsével védett, de Rudolf Gergelyre senki sem figyelt, így nevető harmadikként öt méterről az üresen tátongó kapuba gurított. 0–3

A szünet után a Győr szemmel láthatóan nem nagyon akart már futballozni, tökéletesen megfelelt neki a háromgólos vezetés. A Kaposvár ezzel szemben támadt volna, de semmiféle elképzelés nem szorult az akcióiba. Ennek megfelelően semmi sem történt sokáig, aztán a 66. percben Rudolf gondolt egyet, és 21 méterről hatalmas gólt vágott a jobb felső sarokba ballal, joggal pályázhat majd a forduló találatára. 0–4

Még ekkor sem álltak le a vendégek, jobb oldali szöglet után Lipták (aki lesgyanús helyzetben volt) szolgálta ki a csereként beálló Nikola Trajkovicsot, akinek nem volt nehéz dolga, hiszen csak egy méterről kellett betalálnia (0–5). A győriek győzelmükkel pontszámban beérték a Debrecent, az utolsó fordulóban majd a Mezőkövesdet fogadják.