Paksi győzelmével „magaslati levegőn” telel a Debreceni VSC

2008.11.14. 21:00
A Debrecen története során először győzött bajnoki mérkőzésen Pakson, így a Diósgyőr elleni kisiklást kijavítva 15 forduló után biztosan az élen telel a Soproni Ligában. A Loki Rudolf Gergely szépségdíjas és Szakály Péter okos góljával már az első félidőben biztosan vezetett a paksiak ellen, és a második félidőben sem fért kétség győzelméhez.
Szakály Péter (szemben) góljai is kellettek ahhoz, hogy a Debrecen legyen a legmagasabban az ősz végén a Soproni Ligában
Fotó: Czagány Balázs

A Debrecen az őszi elsőségért utazott Paksra, hiszen a hajdúságiak 30 pontjukkal egy egységgel az Újpest előtt vezették a bajnokságot 14 fordulót követően. A Loki mindent meg is tett a téli „magaslati levegőért”, hiszen az első néhány perc tapogatozó játéka után átvették a kezdeményezést.

Először Oláh Lóránt veszélyeztetett, nem is tévesztett sokat, csak néhány centit, így a kapufa segített a hazaiaknak. Néhány percen belül több ígéretes vendégakció is végigfutott a pályán, így Rudolf Gergely egy szabálytalanságát követően – mely megakadályozta a helyzet kialakulását – jogos volt Herczeg András kifakadása („Használd a fejed!”), hiszen nagyobb koncentrálással könnyen meg lehetett volna az előny.

A feddés használt, – ki más? – Rudolf fogadta meg a tanácsot, egy remek csel után szépségdíjas találatot szerezve a kapu jobb felső sarkába lőtte a labdát, és ezúttal már a kapufa is a vendégekkel volt (0–1).

A Debrecen a lélektani gól megszerzése után sem állt vissza védekezni, Rudolfot Hanák Viktor képtelen volt tartani (Gellei Imre le is cserélte a védőt), Oláh pontatlansága miatt nem szerzett gólt, és a debreceni középpálya meggyőzőbb teljesítményt nyújtott a hazainál.

Szakály Péter először még csak a felső lécet találta el, azonban a 39. percben egy rövid paksi felszabadítást követően már a kapuba jutott pattogós lövése (0–2).

A Debrecen teljesen megérdemelten vezetett két góllal a szünetben, a második félidőben vissza is vett az iramból a bajnokaspiráns, igaz, így is kezében tartotta a mérkőzést.

A hazaiak Tökölin kívül alig teremtettek veszélyt a Loki tizenhatosan belül, a Paks azonban a lehető legnagyobb helyzetet is kihagyta, így nem volt esélye megszorongatni a magabiztos pirosakat. A Debrecen megérdemelten nyert Pakson 2–0-ra.