NB I B: REAC-Tatabánya 1-3

A mérkőzésről tudósított: RÁC BENEDEK BALÁZSA mérkőzésről tudósított: RÁC BENEDEK BALÁZS
2004.10.03. 20:46
SÁRGA LAP: Kovács B. (Forgó buktatásáért) a 12., Horváth T. (Ivitz felrúgásáért) a 33., Filipovics (Felföldi buktatásáért) a 34., Vati (Filipovics buktatásáért) a 68. percben
KIÁLLÍTVA: Filó T. a 80. percben
SZÖGLETARÁNY: 7.2 (4:1)

Az NB I B állása

3. perc: Márkus passzolt a térfél közepén Filipovicshoz, aki visszatette a labdát a védők közül kilépő csatártársnak, ő pedig a kifutó kapus mellett tíz méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 0-1
20. perc: Forgó egy szöglet után ott maradt a jobb oldalon, majd visszakerült hozzá a labda, és 20 méterről középre ívelt, ahol Vati és Farkas egymásra vártak, így a labda a kapu jobb oldalába pattogott. 0-2
29. perc: Sipos futott el a jobb szélen, középre adott, és Márkus 12 méterről a kapu bal oldalába lőtte a labdát. 0-3
43. perc: Felföldi ugratta ki a jobb oldalon meginduló Csopakit. A hazaiak tizennyolcasa csinált egy remek cselt, majd tíz méterről a bal felső sarokba lőtte a labdát. 1-3
80. perc: Sápi Csaba megállította a játékot, konzultált asszisztensével, majd felmutatta Filó Tamásnak a piros lapot.

A tatabányai Forgó Péter joggal ünnepelt, hiszen szemfüles góljával kétgólosra növelte csapata elônyét (Fotó: M. Németh Péter)
A 3. percben Márkus Tibor vezetést szerzett a Tatabányának. A vendégek a gól után is támadásban maradtak, és még kétszer betaláltak a hazaiak kapujába - a REAC fél óra alatt annyi gólt kapott, mint amennyit az elmúlt hat fordulóban összesen…
A félidő lefújása előtt még szépíteni tudott a házigazda, a második játékrészre pedig kiegyenlítettebb lett a játék, de ez inkább annak volt köszönhető, hogy a Tatabánya visszább húzódott. Helyzet azonban ismét csak a vendégek előtt adódott, de Almir Filipovics a 66. percben tíz méterről ballal a jobb kapufa mellé lőtt.
Az utolsó tíz percre emberelőnybe került a REAC - a kiállításra reagálva Sisa Tibor csatár helyett védőt küldött be - de a rákospalotaiak így sem tudtak gólt szerezni. A sokkal koncentráltabban és agresszívabban játszó Tatabánya első osztályú teljesítményt nyújtva megérdemelt győzelmet aratott, és megfosztotta veretlenségétől az első félidőben rendkívül indiszponáltan játszó REAC-ot.

Mestermérleg
Urbán Flórián: - A játékosaim biztosan el tudnak majd számolni az első harminc percben nyújtott teljesítményükkel. Ez csak egy mérkőzés volt a sok közül. A csatát sajnos elvesztettük, de nem adtuk fel a reményt, hogy megnyerjük a háborút.
Sisa Tibor: - Nem volt könnyű mérkőzés, de úgy érzem, teljesen megérdemelten győztünk a rangadón.