Már megírtuk a történetet, de talán nem baj, ha újból elővesszük. Sajtótájékoztató az FC Bruges DVSC-MegaForce UEFA-kupa-találkozó (10) után Belgiumban. Trond Solliednél, a hazaiak mesterénél a szó, s a norvég éppen arról beszélt, hogy csapata a visszavágón is gólt lő majd a debrecenieknek. Szentes Lázártól, a magyar gárda vezetőedzőjétől a mondat bezártával érkezett a riposzt: "Nem lő&"
A Loki szakvezetôje egy percig sem gondolkodott azon, hogy taktikát változtasson (fotó: Németh Ferenc)
A Loki szakvezetôje egy percig sem gondolkodott azon, hogy taktikát változtasson (fotó: Németh Ferenc)
Nos, az ígéret betartatott, mindazonáltal üdvösséget nem hozott, tekintve, hogy a Lokinak szerda este nemcsak a saját kapuját kellett szigorúan őriznie, de Dany Verlindenébe is be kellett volna préselnie a labdát – legalább egyszer. Ez utóbbi feladatot nem sikerült teljesíteni, ami annyit jelentett: a 19 év után első magyar együttesként (1985-ben a Videoton lett második az UEFA-kupában) az európai futballtavaszt megélő DVSC menetelése véget ért.
A Bruges volt a végállomás
– Nem én vagyok az első, és vélhetően nem is az utolsó, aki felteszi a kérdést: miért nem variált, változtatott a szerkezeten, és küldött be a találkozó végéhez közeledve újabb támadót? – Egyrészt nem ült olyan játékos a kispadon, akivel ezt a lépést meg lehetett volna húzni, másrészt szilárd meggyőződésem, ebben a helyzetben felborult volna a csapatom egyensúlya. Edzőként hadd jegyezzem meg: utólag lehet okoskodni, és könnyű is, de ott, akkor a felelősség az enyém. A taktikáért, a hadrendért, a játékrendszerért – mindent rajtam kérnek számon, nem máson. Tisztázzunk egy félreértést – már ha van ilyen –, szó sem volt arról, hogy mi csupán védekezni akartunk. A szünetben is felhívtam a figyelmet a támadásokra, de az ehhez szükséges pluszenergia nem állt rendelkezésre. Meg kellett őriznünk a kapunkat a góltól, és ez kilencven százalékban felemésztette az erőnket.