NB I/B – Büki TK–Celldömölki VSE 4–0

KISS ÁRPÁDKISS ÁRPÁD
2003.04.06. 23:07
GÓLSZERZŐ
Bonchis a 15. percben tizenegyesből a bal alsó sarokba lőtte a labdát (11-esből, 1–0). Nagy Cs. a 20. percben Somogyi bal oldalról laposan középre lőtt labdáját 11 méterről vágta a kapu közepébe (2–0). Bausz a 41. percben középen kiugrott, majd 16 méterről a kapujából kifutó Baji mellett a bal alsó sarokba lőtt (3–0). Nagy G. a 61. percben Körösi bal szélről laposan belőtt labdája a bal kapufáról kipattant, ám a jó ütemben érkező védő két lépésről a bal sarokba pofozta (4–0)

SÁRGA LAP
Orovecz (Somogyi buktatásáért) a 8., Dobos (Bonchis lerántásáért) a 83. percben

SZÖGLETARÁNY: 4:2 (1:0)
A téliesre fordult időjárásban sűrű hóesésben kezdődött el a találkozó. A Celldömölk ragadta magához a kezdeményezést, mégis a büki csapatnak sikerült megszerezni a vezetést. A vendégcsapat tizenhatosán belül Orovecz András, Jáger Sándor és Marian Marius között Somogyi Gábor harcolt a labdáért, amikor a támadót Jáger hátulról meglökte. Ábrahám Attila határozottan a tizenegyespontra mutatott. A büntetőt Liviu Bonchis nagy nyugalommal értékesítette. Ezután a hazai csapat vette át a játék irányítását és öt perc múlva Nagy Csaba révén növelni tudta előnyét. A sűrű hóesésben sokszor a játékosok csak találomra próbálták egymáshoz továbbítani a labdát, nem sok sikerrel, így a játék képe eléggé darabos volt. A félidő hajrájában Bausz Róbert jól használta ki, hogy a vendégvédők nehezen tudnak megfordulni és a kínálkozó lehetőséget kihasználta. Szünet után sokkal küzdelmesebb, izgalmasabb lett a játék is. A hazai csapat irányította a játékot, és a 61. percben az utánpótlás-válogatott Nagy Gábor jóvoltából növelni tudta előnyét. A 88. percben szépíthetett volna a vendég celldömölki csapat: Lengyel Miklós azonban elhibázta a buktatásért megítélt tizenegyest…

Mestermérleg
Mihalecz István:
– Irreális körülmények között úgy érzem, ilyen különbséggel is megérdemelten győztünk.
Horváth Tamás: – A jobbik csapat győzött, de úgy érzem, a négy gól ellenére is volt tartása a csapatomnak.