NB I/B - Betörtek a pályára a drukkerek

A mérkőzésről tudósított: DOROS LÁSZLÓA mérkőzésről tudósított: DOROS LÁSZLÓ
2003.03.29. 20:26
GÓLSZERZÔ
Vámosi a 9. percben szabadrúgásból, 26 méterről a bal sarokba lőtt (1–0). Puglits a 32. percben szöglet után közelről lőtt a léc alá (1–1). Gajda az 59. percben egyéni akció végén négy méterről talált a kapuba (1–2). Sitku a 81. percben kilenc méterről helyezett az üres kapu közepébe (1–3)

SÁRGA LAP
Kvasz (felvágta Darut) a 39., Dobos (műesésért) a 48., Daru (felvágta Lászkát) a 67., Nagy Z. (reklamálásért) a 75. percben

KIÁLLÍTVA
Vámosi az 59., Ulveczki a 79. percben

SZÖGLETARÁNY: 3:6 (3:4)
Az eredetileg kijelölt Juhos Attila helyett Világi Balázs vezette a mérkőzést, amelyet alighanem szívesen elfelejtene, ugyanis nem lehet büszke teljesítményére, fölöslegesen borzolta az indulatokat és "főszereplővé” vált Diósgyőrött… A vendégek alapfelállása a biztonságot helyezte előtérbe: a négy védő előtt öttagú középpályássor vonult fel, elöl pedig egyedül Sitku Illés állomásozott. Az elképzelés tíz percet sem bírt ki, ugyanis Vámosi Csaba szabadrúgását Szép Tamás "bevédte”. Az egyenlítéshez hozzájárult Hadnagy Levente asszisztens súlyos tévedése, ugyanis olyan szituációban jelzett szögletet, amely nyilvánvalóan nem volt az. S milyen a futball! A félidő utolsó pillanataiban Mogyoródi Gábor révén akár a vezetést is megszerezhette volna a Pápa, csakhogy az öt és felesnél a középpályás "csizmaszárral” találta el a labdát…
A második félidőre érthetetlen módon szétesett a diósgyőriek játéka. A védők hajmeresztő megoldásokkal "jeleskedtek”, amikor pedig egy hoszszan előrevágott labdával a csereként alig egy perce pályán lévő Gajda István a hálóig gyalogolt, fordult a kocka. Ráadásul az esetnél Vámosi Csaba teljesen fölöslegesen szabálytalankodott, és kiállításával tovább rontotta csapata esélyét a talpraállásra. A Pápa jól kihasználta létszámfölényét, többször is növelhette volna előnyét, de Nagy Zoltán remek ütemű közbeavatkozásaival megakadályozta az újabb vendégtalálatot. A 79. percben ismét a játékvezető került reflektorfénybe, Ulveczki Zoltánnak indokolatlanul mutatta fel a piros lapot, és ez már olaj volt a tűzre, a nézőtéren elszabadultak az indulatok. Több tucat diósgyőri drukker ugrott át a kerítésen és szaladt be a játéktérre, a pápai csapat és a játékvezetői trió pedig az öltözőben keresett menedéket. Tízperces kényszerszünet után folytatódott a találkozó, amelyet a vendégek megérdemelten nyertek meg, ám tagadhatatlan, hogy az események alakulásának hatékonyabb játékvezetéssel elejét lehetett volna venni…

Mestermérleg
Pajkos János: – Gratulálok a Pápának, megérdemelte a győzelmet.
Pintér Attila: – Nagyszerű sikernek tartom együttesem helytállását. Igazi csapatként működtünk.