Női kosár NB I: vendégként nyert a Szekszárd

2020.01.07. 20:05
A Szekszárd 89–77-re nyert a PEAC-Pécs otthonában a női kosárlabda NB I alapszakaszának keddi mérkőzésén.

A mérkőzés a harmadik negyedben dőlt el, amelyben 30–12-re a vendégek kerekedtek felül.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
PEAC-PÉCS–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 77–89 (21–23, 26–18, 12–30, 18–18)
Pécs, 700
néző. V: Tóth C., Farkas G., Kovács N.
PÉCS: Conwright 16/3, Wentzel 6, Gémes-Sarok 7/3, UDODENKO 11, BRAVARD 13. Csere: Hegedűs J. 6/6, Sánta 4, SZABÓ F. 12/6, Habling, Kaposi 2. Edző: Meszlényi Róbert
SZEKSZÁRD: DOJKIC 14/9, Miklós 4, MARSHALL 18, MCCALL 14, KISS V. 16/12. Csere: Studer Á. 6, Ruzicková 10/6, Krnjics 2, Theodoreán 2, Bálint 3. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5. 6. p.: 9–13. 13. p.: 30–23. 17. p.: 41–33. 23. p.: 51–46. 26. p.: 53–57. 33. p.: 59–80. 37. p.: 69–85
Kipontozódott: Gémes-Sarok (37. p.)
Meszlényi Róbert: – Hasznos volt számunkra a mérkőzés, hiszen a Szekszárd a végső győzelemre is esélyes a bajnokságban. Sajnos magas poszton elfáradtunk, de végig küzdöttünk. Voltak jó periódusaink, de olyanok is, amelyeket inkább elfelejtenék. Más arcunkat mutattunk, mint az ősszel.
Djokics Zseljko: – Az első félidőben nem működött a kettő kettő elleni védekezésünk, de a másodikban változtattunk, felvettük a munkásruhát. Jól olvastuk az elzárás-leválást, és beestek a tripláink is. Ezúton kívánok boldog ortodox karácsonyt mindenkinek, és hadd közöljek egy érdekes statisztikai adatot: az eddigi PEAC–Szekszárd összecsapások tizenhárom nyolcas pécsi fölényt hoztak, de az én személyes esetemben ez tizennyolc hármas győzelmi mutató.