Női kosár NB I: a Sopron és a Szekszárd is győzött

K. B.K. B.
2022.01.05. 21:18
Huszonhárom pontkülönbségű győzelmet aratott a DVTK a Cegléd ellen (Fotó: dvtk.eu)
A Sopron Basket az ELTE BEAC Újbudát (92–64), az Atomerőmű KSC Szekszárd a TFSE-MTK-t (97–70), a DVTK a Ceglédet (85–62), az UNI Győr a Vasast (76–63), míg a Luovika-FCSM Csata a BKG-PRIMA Szigetszentmiklóst (86–81) győzte le a a női kosárlabda NB I szerdai játéknapján.

Megőrizte veretlenségét a Sopron a BEAC otthonában. A listavezető mind a négy negyedet megnyerte, s magabiztos játékkal 92–64-es diadalt aratott.

Hasonlóan domináns játékkal győzött a DVTK is, igaz, a Cegléd a harmadik és a negyedik játékrészben megnehezítette a dolgát, ám a miskolciak ettől függetlenül is 85–62-re nyertek.

A TFSE a második és a negyedik játékrészben is jobbnak bizonyult a Szekszárdnál, de a vetélytársa a másik két etapot olyan simán behúzta, hogy végül 97–70-es sikert ért el.

A Szigetszentmiklós az első felvonás végén öt ponttal vezetett a Csata ellen, de a fővárosiak hamar ledolgozták a hátrányukat. A mérkőzés végig szorosan alakult, s végül a Csata győzött, 86–81-re.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

BKG-PRIMA Szigetszentmiklós–Ludovika-FCSM Csata 81–86 (26–21, 16–28, 27–22, 12–15)
Szigetszentmiklós, 150 néző. V: Rácz Zs., Horváth Cs., Gál J.
SZIGETSZENTMIKLÓS: ANGYAL B. 18/12, Zsivaljevics 7/3, VÁRI 11, Aldazabal 4, CAMPISANO 37/21. Csere: Suppán 4, Kovács V., Raus. Edző: Gedei Tibor
CSATA: HORVÁTH B. 10/3, LELIK 9/3, Gyöngyösi 7/3, HEGEDŰS J. 17/9, ZELE 24/9. Csere: Angyal N. 4, BÖRÖNDY V. 13, Strausz 2. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–12. 8. p.: 19–16. 13. p.: 28–30. 17. p.: 38–45. 23. p.: 49–56. 28. p.: 58–60. 32. p.: 71–71. 37. p.: 79–77. Kipontozódott: Suppán (34. p.), Angyal N. (34. p.)
Gedei Tibor:
– Rengeteg ilyen végjátékot kell játszanunk, hogy ezeket a meccseket megnyerjük. Jelentős hiányérzetem van, hiszen a két nem teljes kerettel felálló csapat mérkőzésén nagy győzelmet arathattunk volna. Ehhez azonban minden pályára lépő játékosunktól ugyanakkora motiváció és energia lett volna szükséges.
Tursics Krisztián: – Várható volt, hogy nem lesz könnyű a mérkőzés a jelenlegi állapotunkban, főleg úgy, hogy három nappal ezelőtt kikaptunk egy hasonló meccsen. Koncentráltak voltunk, nagyon jó periódusok jellemezték a játékunkat. A védekezésre kellett a legfőbb hangsúlyt fektetni, hiszen az ellenfélnél volt egy parádés teljesítményt nyújtó játékos.

DVTK–VBW CEKK Cegléd 85–62 (26–16, 29–12, 11–18, 19–16)
Miskolc, 500 néző. V: Györfy, Szilágyi, Oláh M.
DVTK: KÁNYÁSI 18/9, Aho N. 3/3, Tóth F. 5/3, HAYES 29, Green 5. Csere: BERNÁTH 15/9, M. Jovanovics 2, Végh-Dudás, Bacsó 8/6, Oláh F., Márkusz. Edző: Völgyi Péter
CEGLÉD: Szabó D. 9/9, Szabó P. 9/3, Szirony 2, Kobolák 2, Katona Sz. 6. Csere: Szabó Fanni 11, Szabó Flóra 2, HOLESINSKÁ 13/6, Laufer 2, Rakita 6/6. Edző: Sandro Orlando
Az eredmény alakulása. 4. perc: 20–5. 7. p.: 20–12. 17. p.: 51–18. 23. p.: 60–32. 28. p.: 64–46. 34. p.: 70–49. 37. p.: 80–59
Völgyi Péter:
– A nagyszünetig agresszíven védekeztünk, könnyű kosarakat szereztünk, és több triplát is dobtunk. Aztán elhittük, hogy a meccs is könnyű, és ennek meg lett a következménye. Tanulság, hogy az egész mérkőzésen úgy kell játszani, ahogy az elején tettük, és amellyel rangadókat nyertünk.
Sandro Orlando: – A PINKK ellen elvesztett meccs érződött a játékunkon az elején, ekkor messze voltunk önmagunktól. A találkozó második felében már a nagyszünetben megbeszéltek szerint, jobban koncentráltunk, és versenyképesebbé váltunk.

ELTE BEAC Újbuda–Sopron Basket 62–92 (12–24, 11–24, 19–20, 22–24)
Gabányi-sportcsarnok, 75 néző. V: Pozsonyi, Sallai, Németh P.
BEAC: Ivanova 4, Boros J. 11/3, Czank 5/3, MÉRÉSZ B. 11, Barnai 6. Csere: Boros B. 2, KOCH 13/9, Joseph 6, Orosz Zs., Juhász A., Zsámár, Dénes 6. Edző: Balogh Judit
SOPRON: Fegyverneky 5, N. JOVANOVICS 11, VARGA ALÍZ 14/6, G. Williams 10, HATÁR 28. Csere: Sitku Zs. 5/3, BROOKS 15/9, Varga S. 4, Kókai. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–8. 8. p.: 7–18. 13. p.: 16–29. 17. p.: 20–38. 23. p.: 25–50. 28. p.: 36–58. 33. p.: 47–75. 37. p.: 56–84
Balogh Judit:
– Most és Szekszárdon is hiányoltam a küzdést, túl könnyen megadtuk magunkat, merthogy jön az „oroszlán”, és úgysem tudunk elfutni. Pedig a kosárlabda nagyon komplex sportág, sok mindent lehet jól csinálni, nem csak pontokban mérve.
Gáspár Dávid: – Jó ritmusban kosárlabdáztunk, védekezésben és támadásban egyaránt végrehajtottuk, amit elterveztünk. Jó volt látni a játékunkat és a koncentrációnkat. Kemény, szoros mérkőzésre készültünk, úgy gondolom, sokat tettünk azért, hogy ez ne így legyen. A BEAC kiváló formát mutat az idényben, komolyan vettük a találkozót a felkészüléstől kezdve, örülök, hogy jó mérkőzést tudtunk játszani.

TFSE-MTK–Atomerőmű KSC Szekszárd 70–97 (12–34, 27–24, 16–26, 15–13)
Acsády Ignác u., 120 néző. V: Nagy V., Makrai, Rózsavölgyi.
TFSE: Theodoreán 8/3, DÚL P. 13/9, KIRÁLY 12/12, Tapley 11, PAVEL 15/3. Csere: Németh A. 4, Herman 4, Szeitl, Tóth T. 3. Edző: Magyar Bianka
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 5, MIKLÓS 16/12, GEREBEN 12/3, GOREE 17, KRNJICS 12. Csere: FRISKOVEC 15/9, Mányoky 4, Bálint 14/6, Holcz, Horváth D. 2. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–10. 8. p.: 10–26. 13. p.: 19–41. 17. p.: 27–54. 23. p.: 41–64. 27. p.: 51–75. 32. p.: 59–91. 38. p.: 67–95. Kipontozódott: Friskovec (34. p.)
Magyar Bianka:
– Brutális napokon vagyunk túl, hiszen három kulcsjátékosunk nélkül léptünk pályára. Benne volt, hogy letarol minket ötven ponttal a Szekszárd, de nem így történt. Büszke vagyok a csapatomra, hogy az ország egyik legjobban védekező együttese ellen sikerült hetven pontot elérnünk.
Djokics Zseljko: – Az első tizenhat percben tökéletes játékot produkáltunk, egyénileg és csapatszinten is betartottunk minden utasítást. Nekünk is vannak sérültjeink, így csak tízes kerettel tudunk dolgozni, örülök, hogy ezúttal nem sérült meg senki, és remélem a továbbiakban is elkerülnek bennünket a betegségek, sérülések. Miklós Melinda hetek óta fantasztikus formában játszik, az első negyedben most is négy triplát dobott, míg Studer Ágnes huszonhárom perc alatt osztott ki tíz gólpasszt.

Vasas Akadémia–UNI Győr Mély-Út 63–76 (19–21, 16–21, 12–17, 16–17)
Pasaréti út, 100 néző. V: Győrffy, Varga-Záray, Tóth Kálmán.
VASAS: Szmailbegovics 5/3, DÚL T. 10, Tóth O. 7, MADÁR E. 8, Heljic 8/3. Csere: Salamon 5, PUSZTAI P. 8, Madár K. 1, Szerencsés 3, Budácsik 8, Radócz. Edző: Milos Pavlovics
GYŐR: CANADA 13, Dombai 10/3, DUBEI 8, Oroszová, MOMPREMIER 23. Csere: VARGA ZS. 12, Ruff-Nagy D. 3/3, Weninger 3/3, Razseva 4, Rozmán. Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–6. 8. p.: 18–17. 13. p.: 29–24. 17. p.: 31–33. 22. p.: 37–44. 27. p.: 45–53. 33. p.: 52–64. 38. p.: 59–76. Kipontozódott: Tóth O. (34. p.)
Milos Pavlovics:
– Nem lehetek mérges a lányokra, hiszen nagyon erős csapat ellen játszottunk, és sokáig meccsben tudtunk maradni. Ami fáj, azok az eladott labdák és a kihagyott büntetők. Főleg a hárompontosokat szerettük volna levédeni, ez sikerült, emiatt azonban időnként könnyű közeli kosarakat kaptunk. Meccsről-meccsre jobban játszunk, s bár csodákra még nem vagyunk képesek, de fejlődünk, ez nagyon fontos.
Iványi Dalma: – A bajnokság jelenlegi szakaszában fontos, hogy minden mérkőzést megnyerjünk, amit tudunk. A Vasas egészen fegyelmezett volt a mérkőzés nagy részében, és kihasználta a hibáinkat, valamint azokat a periódusainkat, amikor a védekezésünk felpuhult. Vannak három-négyperces jó időszakaink, amikor úgy játszunk, ahogy szeretnénk, aztán viszont belealszunk a folytatásba.