Női kosár Euroliga: tízpontos győri vereség Bourges-ban

2012.11.28. 21:37
A női kosárlabda Euroliga csoportkörének hatodik fordulójában a Hat-Agro-Uni Győr tíz ponttal kapott ki a francia Bourges vendégeként. Előbbi együtttes 3/3-as, utóbbi 3/2-es mutatóval várhatja a folytatást.

Bátor és eredményes támadójátékkal rukkoltak elő a kezdés után a pályán lévők, a győriek 6–2-re és 11–4-re is vezettek, ám egy perccel a negyed vége előtt beérték őket a házigazdák, akiknek jól sikerült a részhajrá (21–18). A folytatásban a védekezések kerültek előtérbe, és a vendégeknek hiába sikerült visszavenniük a vezetést, a kevés pontot hozó játékrészt is hárommal bukták el, így hátrányuk a nagyszünetre hatra nőtt (31–25). Chalysa Shegog a pontjaival, míg Natalie Hurst a lepattanók megszerzésében jeleskedett, a házigazdák a Miyem, Ndongue párosra építettek.(21–18). A folytatásban a védekezések kerültek előtérbe, és a vendégeknek hiába sikerült visszavenniük a vezetést, a kevés pontot hozó játékrészt is hárommal bukták el, így hátrányuk a nagyszünetre hatra nőtt (31–25). Chalysa Shegog a pontjaival, míg Natalie Hurst a lepattanók megszerzésében jeleskedett, a házigazdák a Miyem, Ndongue párosra építettek.

A nagyszünet után is maradt a visszafogott ponttermés, sok volt a kísérletezés, de a hiba is. A negyed első kosara ugyan a vendégeké volt, de a felvonás közepére már a kritikus tízre nőtt a különbség a két együttes között. Győri időkérés után Ieva Kublina büntetőivel, majd Nagy-Bujdosó Nóra triplájával ötre csökkent ugyan a vendégek hátránya, de a záró felvonást még így is mínusz kilencről várhatták, az újabb mínusz hármas negyedet követően (45–36). Pont nélküli két perc telt el, majd Hurst triplával adott jelet a támadásra a vendégeknél. Ez azonban elmaradt... Csak egy időkérés után talált magára a házigazda, de akkor nagyon. A 8–0-ra megnyert következő két perc ugyanis eldöntötte a találkozót, a hátralévő öt perc, és a 14 pontos különbség már behozhatatlan volt a győrieknek, akik ebből már csak faragni tudtak végére (57–47).

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA, CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
A-CSOPORT
BOURGES BASKET (francia)–HAT-AGRO UNI GYŐR 57–47 (21–18, 10–7, 14–11, 12–11)
Bourges, 2800 néző
BOURGES: Dumerc 5/3, Eldenbrink 5, Miyem 16, Skrba 2, Ndongue 16. Cs: Bernies, Joens 2, Kalcidu 7/3, Diallo 4. Edző: Valérie Garnier
GYŐR: Hurst 5/3, Rasheed 2, Simon Zs. 3, Nagy-Bujdosó 10/3, Shegog 11. Cs: Raksányi 6, Kublina 6/3, Laklóth 4, Őri. Edző: Fűzy Ákos
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 5. p: 4–11. 6. p: 8–11. 9. p.: 16–16. 12. p.: 21–20. 15. p.: 21–24. 18. p.: 27–24. 19. p.: 29–25. 21. p.: 31–27. 24. p.: 37–27. 28. p.: 37–31. 29. p.: 41–36. 32. p.: 45–39. 35. p.: 55–40. 37. p.: 55–43
Fűzy Ákos: – Nagy taktikai fegyelemmel kosárlabdáztunk, viszont két tényező miatt nem sikerült győznünk. Egyrészt a Bourges túlságosan ránk erőltette a sebességét, ami főleg támadásban jelentett sok hibát nálunk, a mérkőzés legfontosabb pillanataiban pont nélkül maradtunk, annyira jól még nem tudunk védekezni, hogy 47 dobott ponttal nyerjünk Bourges-ban. Másrészt hiába vezettük sokáig a lepattanócsatát, a mérkőzés közepén megroppantunk, és a palánk alól dobtak pontokat nekünk.