Női kosár Euroliga: nyert, és főtáblára jutott a DVTK!

2022.10.12. 20:07
A DVTK-Hun-Therm 75–54-re legyőzte a török Botast a női kosárlabda Euroliga selejtezőjében, ezzel eldőlt, hogy a csoportját megnyerve a főtáblán folytathatja.
Az Euroliga főtáblájára jutott a DVTK – A GALÉRIÁHOZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotó: Árvai Károly)

Sokaknak juthatott eszébe a DVTK–Botas Euroliga-selejtező előtt az Edda Művek 1980-ban megjelent Álmodtam egy világot című dala, amelynek refrénje – „Álmodtam egy világot magamnak, itt állok a kapui előtt, adj erőt, hogy be tudjak lépni, van hitem a magas falak előtt” – pontosan illeszkedett a találkozó felvezetéséhez. Az 1980-ban megjelent balladát éneklő, Pataki Attila vezette zenekar ráadásul miskolci illetőségű, ahogyan az elitsorozatba igyekvő, immár harmadszor próbálkozó DVTK is ennek a városnak a büszkesége. Völgyi Péter vezetőedző együttese a céljai elérése érdekében kedden legyőzte az izraeli Elicur Ramlát (80–54), így szerdán már „csak” egy ponttal a török csapatot kellett megvernie ahhoz, hogy történelmet írjon, és bejusson Európa legnívósabb női kupasorozatába.

Az amerikai Cheridene Green három duplával nyugtatta meg a szokásosnál feszültebb Völgyit – nagy volt a tét, érthető volt a hazai mester idegessége – az ideges kezdést követően. A frissesség döntő tényező lehetett volna, mert 24 óra alatt a második meccse volt ez a miskolciaknak, nem véletlen, hogy próbált is tempót diktálni az elszántan kezdő Botas. A török együttes az egész első negyedet lejátszotta személyi hiba nélkül, hiszen az első faultot a 10. percben fújták le a játékvezetők, amikor Bernáth Rékát az amerikai Destiny Slocum látványosan az alapvonalon kívülre taszította. Nem emiatt, de lendületbe jött a borsodi együttes, négy perc alatt futott egy 12–0-s etapot, s elhúzott 14 ponttal, sőt, már hússzal vezetett a nagyszünetre. Az ankarai csapat, amely egyetlen tétmeccset játszott eddig az évadban, az Ormansport győzte le a bajnoki nyitányon 89–79-re, nagy elánnal kezdte a harmadik negyedet és szűk öt perc alatt feljött 13 pontra, kikényszerítve egy hazai időkérést. Megélénkült az ekkor felbolydult méhkashoz hasonlítható török kispad, ugráltak és tapsoltak a cserejátékosok, akik úgy érezték, van esélye csapatuknak.

Pedig nem volt, főleg azután, hogy a szerb Milica Jovanovics remek tempójával megint 20 egységnyivel járt előrébb a DVTK a 32. percben. A hazai csapat gyakorlatilag végig koncentráltan kosárlabdázott, sem az izraeli, sem török riválisának nem adott esélyt, s átlagban 23.5 pontos különbséggel hozta a két mérkőzését.

A miskolci együttes harmadik nekifutásra tehát bejutott az Euroliga csoportkörébe, így a csütörtöki Ramla–Botas mérkőzésnek már csak az a tétje, melyik csapat folytathatja az Európa-kupában.

KOSÁRLABDA
NŐI EURÓPA-LIGA SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, MISKOLC
DVTK-Hun-Therm–Botas (török) 75–54
(18–14, 25–9, 13–15, 19–16)
Miskolc, 1950 néző. V: Gracin (horvát), Vujicsics (montenegrói), Kardarisz (görög)
DVTK: Aho N. 5, Kányási 8, Guirantes 8, M. JOVANOVICS 13/6, CH. GREEN 17. Csere: GARBIN 14/6, Aho T., Bacsó 2, Vég-Dudás, Kiss A., Oláh F., Bernáth 8/3. Edző: Völgyi Péter
BOTAS: SLOCUM 12/9, Üzün 11/3, Cidal 5/3, Gülcan 6, SVENTORAITE 14. Csere: Mandiraci, Günay, Topcu, Gülcelik 3, Avci, Egin 3/3. Edző: Cihat Baris Akgün
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 5. p.: 6–7. 8. p.: 13–9. 12. p.: 24–16. 16. p.: 34–17. 22. p.: 45–31. 25. p.: 46–33. 32. p.: 58–38. 38. p.: 71–50
Völgyi Péter:
– Nagyon büszke és boldog vagyok. Ezen a meccsen is nagyon odatettük magunkat fizikailag és technikailag egyaránt. Köszönjük lelkes szurkolóinknak, hogy kétszer is belehajszoltak minket a győzelembe. Az elkövetkezendő hetekben és hónapokban nagy feladatok várnak ránk.
Cihat Baris Akgün: – Nagyon jó csapat volt az ellenfelünk. Mi a második félidőre elfáradtunk, így nem volt esélyünk a győzelemre.